şükela:  tümü | bugün
  • türkçesi bildirim ışığı. ama bizim ekşici mallarımız ingilizcesini kullanmakta ısrar etmekte. ulan bunu söylüyorsun komple cümleyi ingilizce kur bari. o yeti de yok hani.
  • android cihazlarda, cihaz uyurken gelen bildirimleri, o bildirimi yapan uygulamanın renginde parlayarak gösteren ışık. twitter'dan gelen bildirim geldiyse ışık açık mavi, watsaptan geldiyse yeşil yanıyor. eskiden bu tarz ışıklar "hala şarjım var, kalbim atıyor" demek için kullanılırdı. bildirim için kullanımı çok akıllıca olmuş.
  • (bkz: light flow)
  • bunun olmadığı android cihazlarda noled en büyük yardımcınız olur.
    cevapsız çağrı, sms, mail vs. isterseniz değişik renklerde kareler, isterseniz ayrıca yükleyebileceğiniz semboller, hatta kişi fotoğraflarıyla gösterilir.

https://play.google.com/…ls?id=com.led.notify&hl=tr
  • size bir sır vericem ama kimseye söylemeyin; kapatılabiliyor bu özellik. kıps ^^
  • güncellemeden sonra yanmamaya başlayan ışık. güncelleme ve yükseltme yaptığıma pişman olmuş durumdayım. ben seviyorum abi. o ışık yanacak.
  • aslında çok yararlıdır. sanırım bunu ilk kullananlar ericsson, blackberry ve motorola idi zamanında.

şu anda bu faydalı özelliğe sahip olmayan akıllı telefonlar bana eksik geliyor keza toplantıda, telefon sesi kısık olduğu zamanlarda, gece - karanlık ortam kullanımında vb. müthiş fonksiyonel bu özellik. 3000 liraya telefon satıyorsunuz ve bildirim ışığı yok, bitch please!

(bkz: ısrarla isteyiniz)
  • mesaj beklersin.telefonu bırakıp su içmeye gidersin.geldiğinde o ışık yanar.heyecanlanırsın.beklediğin kişiden mesaj olması için dua edersin.
  • çoğunlukla kişiyi mutlu eder. yakabiliyorken yakın, mutlu edin. geç kalmayın.
  • cep telefonu bagimliligini en cok tetikleyen telefon ozelligi. sizi surekli telefonla ilgilenmeye tesvik ediyor. eger telefon bagimlisi oldugunuzu dusunuyorsaniz, bildirimlerle beraber bildirim isigini da kapatmaniz tavsiye olunur.