şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen takipçisi olmayan kendi halinde belediyedir.
  • öncelikle şehrin içinde duvarda bulunan ve söktüğünüz dirilişin, kuruluşun, kurtuluşun şehri bilecik yazılarının izleri duvarda duruyor. arkadaş bir kutu boya sürün kapatın onu. koca il gecekondu mahallesi gibi gözüküyor.

ikincisi ilçelerinizi bok götürüyor, bilecik yalnızca bozüyük’ten ibaret değil. gölpazarı ilçesi’nde yerler sarı çamur. kış geldi, ilçenin merkez caddeleri çamur içinde. elektrikler haftada iki kez, sular üç kez kesiliyor. hepsi de iş çıkış saatlerinde. yapacağınız işe...

karayollarına mı bildirirsiniz siz mi halledersiniz ben bilmem. il girişinde bulunan tabelalarınızdan birinde bilecik şeyh edebali üniversitesi yazıyorken diğerinde bilecik şeyh edebali üniverstesi yazıyor.

yahu siz nasıl şehir yönetiyorsunuz? görünen şeylerde 3-5 ziyaretimde bunları gördüm. görünmeyen şeylerde nasıl çalışırsınız allah bilir.
    kendimi dağınık ve pis bir arkadaşa ziyarete gitmiş gibi hissediyorum.

edit: il yerine ilçe yazmışım.
  • yerinde tespittir 3 yıl önce golpazarinda olan asfaltta seçim döneminin birinde yeniden yapılma vaadiyle söküldü hala yapılacak. osmanlının kurulduğu toprak sözde ama kanalizasyon kadar düzenleme yapılmıyor.

ek olarak telefon çekmeyen köyler mevcut.
  • olmayan ilin olmayan belediyesi. nasıl hizmet beklenir ki buradan?
  • selim yağcı kaç senedir belediye başkanı seçiliyor ? bu sorunun cevabı işte yukarıdaki entarilerin ana cevabıdır.
  • onca sorunu varken iş yaparmış gibi minyatür sökmekle uğraşan çalışanlara sahip belediye. osmanlı'nın doğduğu topraklar için çok mantıklı bir hareket olmuş!