şükela:  tümü | bugün
 • uçak biletini her gün erteleyip, bir yıl boyunca, havayolu şirketinin açık büfesi ve lüks mutfağından faydalanan adamdır.

  kwong wah yit poh isimli çinli bir adam bir gün china eastern airlines'tan birinci sınıf uçak bileti alıyor. çin'de yer alan xi'an havaalanı'na giden adam uçağın kalkmasından önce vip salonuna giderek her birinci sınıf yolcu gibi karnını bir güzel bedavaya doyuruyor.

  adam yemeği bittikten sonra hava yolu şirketine giderek uçak biletinin tarihini ertesi güne almalarını istiyor. ardından hiçbir şey olmamış gibi evine gidiyor. ertesi gün yine havaalanına geliyor. vip salonda yemeğini yiyor. tekrar gidip uçak biletinin tarihini değiştirtiyor.

  böyle böyle zeki adam senede tam 300 kez bilet tarihini değiştirerek havaalanında bedava yemek yemiş oluyor.
  hikayenin bitişi de oldukça ilginç. sonunda havayolu şirketi adamın sürekli biletini değiştirdiğini fark ediyor ve araştırma başlatıyor. adamın hilesini ortaya çıkardıklarında ise yaptıkları şey bileti iptal edip bilet parasını tam olarak iade etmek.

  kaynak; https://sploid.gizmodo.com/…icket-to-eat-1510242296
 • başlığı görür görmez yine hangi dh'ci çakal yapmış diye okumaya başlarken olayın çin'de yaşandığını görünce dumura uğradığım olay.
 • birde parasını iade etmişler, burada olsa yemek tutarını gecen süre kadar faizi ile fatura edip adamı döverlerdi.
 • starbucks’ta (süreyi hatırlamıyorum) uzun süre bedava kahve içen adamın hocasıdır. ölücükte master degree ‘dir. donanım haberin kendisini acilen bir seminer vermesi için türkiye’ye davet etmesi gereken kişidir.
 • birisinin twitterdan habire götten zarto salladığı hikayenin kahramanı arkadaşın yaptığı eylem. ama tabii ki saçma ve imkansız. check in yaptıktan sonra hatta yapmadan bile önce bileti ertelemek oradaki yemekten çok çok daha pahalıya gelecektir. her gün uçağa gidişi gelişi güvenliği derken zaten pek yapılabilir bir eylem değil.
  aha burada da havayolunun açıklaması mevcut
 • çinli çakma donanımhabercidir...
 • havayolu şirketinin güzel bir reklam kampanyasıdır.
 • adamın bileti first imiş, first ve business ve de eko'da "y" class diye geçen tarifeler full havaalanı vergiler dahil 364.güne kadar iptal edilip herşey tüm para geri alınabilir. boardingpass'ta alır kontrolden geçer yer içer hatta öyle ki uçak gittikten sonra bile değiştirme hakkı vardır y class hariç. çok dahiyane, o kadar uçtum bir kere akıl edemedim yaa ben bunu ;) kutluyorum kendisini.
 • (bkz: taze mezarın bayat ölüsü)

  aç köpek slx full aksesuar...

  muhtemelen psikolojik bir takım sorunlardan muzdarip çekik gözlü beleşçi.
 • olayın kahramanı kwong wah yit poh isimli çinli bir kardeşimiz değil yalnız. kwong wah yit pot malezya’da yayın yapan çince bir gazete. haberi bu gazete yapmış, news.au buradan almış, gizmodo da orayı kaynak göstermiş. böyle çinli ismi olmaz diye çemkirecektim, hata başka yerdeymiş.