şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #13114735)
 • taraftarlarin kombine bilet almalari ile problem olamaktan cikacak eylemdir.

  gercekci dusunuldugunde adamlar tekel. hatta yabanci bir sirkete* de satildilar. yilda 7-8 tane buyuk macta izdiham oluyor. adamlarda muhtemelen bu sayiyi cok onemsemiyorlar. hatta bazi giselerinde` : akmerkez`` : levent kanyon` mac bileti bile satmiyorlar. ne zaman bu takimlarim maclarinda her hafta izdiham olur. yani bu olayi haftada iki kere yasarlar. mecburen bir cozum uretmeye calisirlar. ayrica derbi mac gunlerinde konser vs seyirciside bu olaydan rahatsiz olur. zaten furbol seyirciside konser vs seyircisinide rahatsiz ediyorlar. ilgili gunlerde etkinlik biletini gise onu kavgalarindan alamiyorlar. soyle bir ornek vereyim. 2 nisan 2008 fenerbahce chelsea macinda internet bilet alabilen sansli kisilerdenim. ertesi gunde 29 mart 2008 besiktas fenerbahce macnin biletleri satildi. bende bu macin biletlerinin satildigi gunun ertesinde biletimi almaya biletix gisesine gittim. megerse o gunde 29 mart 2008 besiktas fenerbahce macinin fenerbahce taraftar biletleri satiliyormus (toplamda1000-1500 bilet). gisede* 50-60 kisilik bir taraftar grubu vardi. millet birbirine girmis durumda 20 dakika kargasadan bilet satisi yapilamadi. bende biletimi almadan geri dondum. ertesi gun hic siraya girmeden biletimi aldim.

  dolayisi ile bu durumu bertaraf etmek icin ya kombine alip biletixle ugrasmicaz. ya da tum maclara biletixten bilet alarak gidecegiz stadlari tam dolduracagiz. biletix mecburen sistemini gelistirecek. gise yigilmalarini da engellemek icin internetini adam gibi yapacak. yilda 6-7 mac icin biletixin tekel olarak kilini kipirtacagini sanmiyorum.
 • taraftarlar için, özellikle derby maçlar öncesi;

  web sitesinden ise "imkansız"

  gişeden ise "imkansız"

  karaborsacılar için her zaman;

  (bkz: impossible is nothing)

  -----------------------
  (bkz: anlayan beri gelsin)
 • süper loto tutturmak gibi bir şeydir.. bilet sattığını iddia eden bir kurum'un aynı anda binlerce kişinin yükleneceğini bildiği bir organizasyonun biletlerini satmayı eline yüzüne bulaştırmasının sonucu yaşanan sanal hengame ve izdiham'dan sağ kurtulabilmek ve şans eseri bilgisayar, internet ve site çökmezse başarılabilen olgu..
 • ben çıldırmam diyenlerin mutlaka yapması gereken bir eylemdir.

  uzun süre bekletmesine rağmen sürekli olarak "canlı etkinlik bilet satış işlemi başarısız" uyarısı verdiğinden dolayı bilet alınamıyor. 45 dk.' lık büyük uğraşlar, ekran yumruklamalar, diz dövmeler neticesinde bir sayfa açılır gibi oldu ve işte! dedim, karanlık tünelin ışığı göründü ; ancak kısa süren bir rüyaymış.

  bir çok kişi sizin sunucunuzun yetersizliğinden veya her ne halttan dolayıysa bağlanamıyorsa bu işi beceremiyorsanız bırakın iyi yapabilecek olanlar yapsın.

  (bkz: parasıyla rezil olmak)
  (bkz: biletix)

  15 sene önce stadyumdan bilet almak için kuyruğa girdiğimizde gayet masumane bir biçimde ib.. gişe girsin g.tüne şişe denilirdi gişeler açılmadığında veya biletler bitti denildiğinde. şimdi ne diyeceğiz peki ? ne demeliyiz ?
 • her insanın hayatında bir kere tatması gereken işkencedir. özellikle derbi maçları öncesi satışa çıktığı günün sabahında tahminen saat 10:00'da satışa çıkarılan biletler 10:05 itibari ile sitede tükenmiş gibi gözükür. gider gişesinden almaya çalışırsınız, karaborsacılar çoktan kendi yerleri parsellemiştir yada gişedekini ayartıp 50'şer 100'er biletleri almaya başlamışlardır. özetle sıkıntı bir mevzudur.
 • üyesi olduğum tiyatro grubunun biletlerinin satışında da binbir zorluk çıkartan firmanın, tüketiciye özene bezene hazırladığını tahmin ettiğim kendine has işkencelerinin,yeşil sahalarımız ve salon parkelerimiz ile alakalı olan versiyonu.
 • deveye hendek atlatmaktan zordur.

  geçen gün suudi arabistan'dayım, medine'ye yolum düştü.
  malumunuz orada bir hendek var. zamanında iki kent arasında bir tatsızlık yaşanmış, mekke'liler şehre şengensiz giremesinler diye böyle bir hendek kazılmış falan...

  neyse, işte o hendeğin dibinde 1 tane bedevi kılıklı herif ve 10-15 civarında deve vardı.
  "ne iş?" diye sorduğumda "ben deve terbiyecisiyim, ya seydi" dedi.
  "nasıl yani?" dedim, hemen bana kısa bir gösteri sunmayı teklif etti. tabi beleş gösteriyi kabul ettim. boru mu, terbiye edilmiş deve göreceğim.

  develer hendeğin bize bakan tarafında toplandılar. iki dakika açma, germe ve ısınma hareketleri yapmalarının ardından önce birerli, sonra ikişerli, sonra dörderli gruplar halinde hendeği atlamaya başladılar.
  ardından, 2 deve çift burgulu parende atarak aştı hendeği. bu esnada karşı kıyıda bekleyen diğer develer toynaklarıyla tempo tutuyordu. nasıl güzel bir manzara...
  "vay amına koyim" dedim, "herifler deveye hendek atlatıyor".

  gösteri bittiğinde efendi gibi maharetli develeri alkışladıktan sonra bedevinin yanına vardım.
  "ya seydi" dedim "bu işten süper para kazanırız lan".
  "ayva, ayva da nasıl?" dedi.
  "bak koçum" dedim, "bizim memlekette biletix var, oraya kısa bir videosunu koyarız senin develerin. biletlerini de aynı siteden satarız. hacca giden türklerin onda biri gelse paranın anuna koruz."
  "biletix mi?" diye bağırdı ve kılıcını çekip beni kovalamaya başladı. develer de nasıl tükürüyor bu arada.
  "ulan kafir türk, bilmez misin ki biletix'ten bilet almak deveye hendek atlatmaktan zor! bütün ortadoğu halkları bunu bilir, adam mı skiyon lan sen!!!" diye bağıra bağıra beni kızıldeniz'e kadar kovaladı.

  allahtan bu arapların denizle pek arası yok da süveyş kanalına kadar yüzüp şans eseri o anda oradan geçen türk bandıralı bir kuru yük gemisine atlayıp iskenderun'a geldim.
 • kombine satislarinin artmasi icin klupler tarafindan goz yumuldugunu dusundugum iskence.