• mkmun varoşları.
  • bundan sonraki hayatında kaynanasının her seferinde bilezik gibi geçireceği gelindir.
    bu toplumun vahşi kültürel ve psikolojik kalıplarını daha bilmeyen zavallı bir kızcağızdır.
  • ben utandım.

tanım: izlerken insanı istemsizce kendi haline şükrettiren ve "iyi ki böyle değilim" dedirten bir videocuk.
  • gold digger gelinler yarattık resmen.

(bkz: gold digger)(her iki manada)

gold digger olmak isteyen kızlarımız için rol model olan gelindir.
  • hemen o an kurtulunması gereken gelindir. zor zamanlarda göstereceği gerçek yüzünü daha evlenmeden göstermiş olması büyük bir şanstır. kadının durumu yoksa hiç bir şey takmasa nolur? bu ne madde sevgisidir? aman iyi çekin , boşanırsanız mahkeme görüntüler varsa elinizde tüm takıları kadına veriyor. bilmem yuvanız yıkılmış vs umursar mısınız ama takılarınız garantide olur.
  • bu düğün, takı olayları eğer nereye harcayacağını bilemeyecek kadar çok paran yoksa zaten günümüzde oldukça saçma. yarım altın fiyatı 1400 liranın üstünde. değil takı takmak ev kurmak bile zor. kadın yine getirmiş takı takmış. düğünlerde masrafın çoğunluğunu genelde erkek tarafı karşılıyor. evlilik gibi bir yola daha girerken bile bu kadar para gözetmek, bu kadar anlayışsız olmak çok yanlış. bir de testiyi kırarken bile hâlâ tavırlı. adamın yerinde olsaydım şu tavırdan sonra gidip de bu kadınla evlenmezdim.
  • (bkz: indirmelik)
  • memleketin insan kalitesini göstermede bi hayli etkili olmuş gelindir. işte size saf anadolu insanının aşk evliliği...

çevredekiler de "kayınvalideden yarım altın" gibi iğneli laflar söyleyerek gelini iyice dolduruyor. ortamdaki seviyesizlikten tiksinmemek elde değil...
  • bir posta atıldıktan sonra geldiği yere bilezikleriyle postalanması gereken şımarık pislik.
  • kafasını yaşamak istediğim gelindir. şöyle dertleri olmalı insanın.
907 entry daha
hesabın var mı? giriş yap