şükela:  tümü | bugün
  • bilfenin eski ilköğretim binası. bir senemin geçtiği binayı kullanırlar. basket salonunu 3 sene antremanlarda kullanmışızdır. her tahtasını ezberebilirim. neresi kalkıktır neresi çatlaktır ezberlemiştim. ayrıca salonun yapısından dolayı ne kadar tamir ederlerse etsinler hep aynı yerlerden tekrar bozulurlardı.
  • her sene kutlamaların bokunu çıkaran okul. acıbadem ve civarında yaşayanlar gayet iyi bilirler haziranın ikinci haftası yaşananları. havai fişek seslerinden caddedeki hemen hemen tüm araçların alarmları öter, gökyüzü dumanla karışık rengarenk bir hal alır, *çok kötü bir dj eşliğinde tüm acıbadem ve çamlıca bangır bangır çınlar vs.. sanki bağdattan bir parçadır bu vakitlerde bilfen tarafları.
  • en pahalı özel okullardan biri sanırım; çocuğun buraya gitmesi yeni statü sembollerinden biri gibi.
  • bahcesehir subesi fen matematik bolumunun fena ogretmen kaybettigi okul. yaridan fazlasi kacmis aldigimiz duyumlara gore. adaletsiz is ve ucret dagiliminin mustehak sonucu.
  • bir zamanlar okuduğum okulum. çok iyi öğretmenlerimiz vardı. sosyalleşmenin pek fazla olmadığı ve öğrencilerin etüd ve haftasonları da okula gelerek öğrenciye sürekli ders çalışmaya yönelttiği ile ilgili eleştiriler duyuyorum ama bana çok şey katmıştır. ayrıca bana, babamı lise 1'de kaybettikten sonra da burs vermişlerdir.
  • kendilerini bilfen koleji olarak adlandırmayan okul. zira bilfen okulları olarak anılmak istemekteler.
  • teog'da 926 öğrencisinin ortalamasının 116.10 (120 üzerinden) olduğunu iddia eden kurum.

merak ediyorum teog'a giren 926 öğrencisi mi var bu kurumun? yani türkiye geneli bütün kurumlardaki 8. sınıf öğrenci sayısı 926 mı bu kurumun? eğer bu sınava giren bütün öğrenciler hesaba katıldıysa eyvallah, tebrikler de, bana sanki hepsi hesaba katılmış gibi gelmedi.

şöyle bir istatistik paylaşmışlar. buyrun.
  • (verdigim bilgiler ıstanbul atasehir bilfen koleji icindir)senelik ucreti 30000-50000 tl arasi kolejdir. teog gibi sinavlarda basari orani %97 civarlarindadir. ancak bu kadar para dokulen okulun servis tasimaciligi tam bir dramdir. zira, bir ogrenci icin veli ortalama 6000 tl ucret odemektedir. bir servis araci anaokulu ve ilk veya orta okul olmak uzere sabah 2, aksam 2 olmak uzere 4 tek servis atar. arac max 32 kisilik. 30 kisi tasiyor olsaniz bir arac icin yillik 180000 bir gelir vardir ortada. bilfen kolejinin satin aldigi kom-tur ise arac sahibine hostes ucreti dahil 4000tl odeme yapar(butun sartlari zalim olan bir sozlesme ile). bundan telefon ucreti falan zorunlu en az 100tl keserler. hostes ucreti ise 750tl dir. ele kalan 3150 dir. 11 aylik ucret en fazla 34000 diyebiliriz. kasko+sigorta yillik 5000 tl. yillik mtv 2000 tl. zorunlu muhasebe+damga vergisi yillik 2000. arac bakim senelik 1000 tl. mazot onlardan ama faturasini arac sahibine vermezler. cunku kendileri vergiden duserler. ongorulemeyen arizalar ise dahil edilmemistir.

hesaptan sikilanlara sonuc: arac basi 180000 toplayip 40000 dagitirlar. arac sahibine senelik 24000; aylik max 2000 kalir. sofor calistirirsa ise 800 kalir. ustelik gelir vergisi haric.

sonuc2: amortisman bile karsilanmaz. servis sahipleri istanbulda plaka tahditi umuduyla en az 70000 tl yi araca baglayip calisirlar.

velilere tavsiye: biricik yavrularinizi garibanlara bu fiyatlara tasitiyorlar. sizler ise okula cok para verdiginiz icin serviscilere ve soforlere acimasiz davraniyorsunuz. yapmayin lutfen..
  • universitedeki sinif arkadaslarimdan en gerizekali olanini bunyesine ogretmen olarak kabul etmis okuldur.