49 entry daha
  • yozlaşmışlığın bilimdeki tanımı. cern dendiği anda adının geçmesi gerekiyormuş gibi bir düşüncesi var. hastalıklı ve tehlikeli bir düşünce.

bilim dediğimiz şey hobiyle sınırlı olunca saf kalıyor sanırım. pratiğe ve profesyonelliğe geçince çirkinleşmeye başlıyor. burası benim çöplüğüm demişliği var mı merak ediyorum.
  • kendisini tanımıyorum. camiada varsa bir karizması, ne yazık ki fatih altaylı'nın programı ile dipleri bulmuştur. program sonlanırken fatih altaylı'nın söyledikleri baya ağırdı.
  • bilge demirköz çok başarılı olsun olmasın, siyasi görüşü şöyle olsun ya da böyle olsun; fatih altaylı bir bilim kadınına son derece saygısızca hitap etmiştir. levent kırca, fatih altaylı'ya salaksın derken gülenler burada bilge demirköz'ün saygınlığından bahsediyorlar. walter lewin'in peygamberleştirildiği şu ekşi forumda ülkemizden çıkıp güzel çalışmalar* yapan bir kadına laf ettirmem. yeri gelir walter lewin'in dersini izler ödevimi yaparım ama ne walter lewin'in hatalarını silerim ne de bilge demirköz'ün başarılarını yok sayarım.

not: yeterince açık olmadığımı düşündürten arkadaşa teşekkürlerimi göndererek güzel çalışmalar demek isterken güzel işler dediğimi farkettim. işler etik konuya girecek herhangi bir aksiyonu karşılayabileceğinden çalışma ile değiştiriyorum. kastettiğim tamamen bilimsel çalışmalar bu arada. başarılar da tamamen etikten uzak ele alınmış, akademik takdir gören başarılar.
17 entry daha
hesabın var mı? giriş yap