şükela:  tümü | bugün
  • derhal o seneti o adamlardan alın ve savcılığa suç duyurusunda bulunun. evrakta sahtecilik suçtur ve cezası hapistir. bir de fotoğraf atmış garibim.* geçmiş olsun.

tanım: vicdan sahibi savcı ve hakimlere denk gelmelerini dilediğim ailenin başına gelen rezalettir.
  • satıcıyla alıcı arasına giren fırsatçı kara kedilerdir emlakçılar ve bugüne kadar doğrusuna ve dürüst olanına rastlamadım.
  • baştan aşağı rezalet olan bir olay. bu tarz adamları sektörden ayıklamak lazım ki duzgun insanlar bu işleri yaoabilsinler.

ılk olarak şunu söyleyebilirim ki içinde kiracısı olan ev satıldığında teamül olarak 2 ay süre verilir. bu süre karşılıklı riza ile ya da kiracinin razı gelmesiyle kisaltilabilir. ev satıldı evden çıkın diye kimse kimseye söyleyemez.

ikincisi zaten dolandırıcılık. direk hapis cezası var. sahte isimle senet imzala adamdan istemek? ya bu kadar naif olmayın be kardeşim senetin üstüne 1 kira degil de 100.000 tl yazsa ödeyecek misin?

depozito konusuna gelirsek ev sahibi evi sattığında kiraciya depozitoyu ödemek zorundadir. gönül rızası-karşılıklı anlaşma ile yeni mal sahibine de fiyatta pazarlik aşamasında ittirebilir. bu kiraciyi bağlamaz evden çıktığında şartlar sağlanıyorsa depozitiyu geri alır.
  • bir kere rezalet gibi rezalet.

benim anlamadığım imzayı siz atmamışsınız, bundan eminsiniz.

ne diye uzatıyorsunuz? numarasını engelleyin gitsin.

whatsapp yazışmaları delil kabul ediliyor.

onunla birlikte dava açacağınızı söyleyin.

baktınız devam ediyor, açın bir dava.

hatta bir avukat arkadaşınızdna rica edin, telefon edip dava açılacağını o söylesin.

"bir kez daha bu admala iletişime geçmeye kalkarsan, evrakta sahtecilikten dava açacağız" desin.

evrakta sahtecilik yüz kızartıcı suçtur.

emlakçılık da yapamaz daha.
  • dişini sizin gibi temiz, naif insanlara geçirmeye çalışıyor işte. siz o adamı kulağından tutup silkeleyecek, dükkanını yakıp yıkacak kadar barzo olsanız üstüne para bile alabilirsiniz.

maalesef esnafımızın karakteri böyle, dürüst insan gördümü tepesine binmeye çalışıyor. konyanın manyağı çoktur 1000 lirayı emlakcıya vermek yerine o seneti o herife yedirecek bir sürü it kopuk bulabilirsiniz.
  • şimdi bu adamın dükkanına gidip molotof atmamak için geçerli bir sebebi olan var mı?

iyilik kazanacak diye kötülerin gazabından kaçamıyoruz. adalet sistemi zaten :)

not: terörist değilim. sinirlendim.
  • teşekkür ediyorum başlık yukarıda kalsin diye yaziyorum şimdi de imza benim degil dedik diye bizi avukata vericekmis. ne hikmetse evrakta dolandiricilik yapan biz olduk. kendi yazimiyla "krimnale" gidecekmiş senet. :)
  • bu ülke maalesef diş gösterenin yanına kâr kaldığı bir yer oldu.

bence şu saatten sonra en iyisi adamın blöfünü görmek, bir an önce dava açması için kışkırtmak, hatta "sen dava açmazsan ben açacağım." demek olacaktır. o imzayı siz atmadıysanız, adamın da çok hatırlı bir tanıdığı yoksa geri adım atacaktır. geri adım atmazsa da kaybedeceği bir davaya girmiş demektir.