134 entry daha
  • kendisinin yayinlanmis en detayli roportaji.
  • t24'te bugün yayınlanan röportajı önce cansu çamlıbel'in gazetecilik yeteneğini ortaya koyuyor, ardından bilge yılmaz'ın ne kadar aklı başında ve nitelikli bir akademisyen & siyasetçi olduğunu. yayınlandığı mecra itibariyle doğru hedef kitle tarafından hakkı verilerek olunacağını ve değerlendirileceğini düşünüyorum.
  • t24'e verdiği röportajı okudum. siyasete girdiğinden beri takip de ederim kendisini. aklı başında, kariyerli biri. röportajı okuduğunuzda bile güven veriyor.

ekonominin başında bu tür insanların olması gerek.

sorulan sorulara o kadar zekice ve hukuk dahilinde cevaplar vermiş ki gerçekten tebrik ederim.

yandaş şirketlerle ilgili söyledikleri de doğru. seçimin ertesi gün bunların mallarına çökemezsiniz. cem uzan türkiye aleyhine açtığı davaları kazandı. kaç milyar dolar kazandı. her şey hukuk çerçevesinde olmalı diyor ki haklı.

şu tür adamları görmeyeli çok oldu. sigortacı, çorapçı, otelci… gibi insanlar yönetmesin artık.
  • ekonomi bakanligi icin gerekli donanıma sahip akademik kisilik.
  • partisinin çoğunluğu gibi yasakçı ve otoriter zihniyete sahip iyip'li siyasetçi.

zihniyetindeki kötülük akp-mhp'yi de aşmış. akp-mhp "hdp kapatılsın" diyor. bilge yılmaz ise "kapatılması çözüm değil. böyle bir partinin açılması dahi yasak olmalı" diyor.

almanya'yı örnek vermiş. almanya'da ndp (nationaldemokratische partei deutschlands) gibi bir parti dahi açık. afd ise gözetim altında. bu "afd" de zaten iyip'in almanya versiyonu. ekonomik anlamda liberalizm, sosyal anlamda ise otoriterlik, güvenlikçi ve milliyetçi politikalar... evet bilge hoca, almanya'da sizin parti gibi partiler sorun sayılıyor, eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren partiler değil.

ittifak adaylarının (iyip'in ne kadar adayınız orasını bilemem tabi) hdp seçmeninden oy almasını zorlaştırıyor bu açıklamalar. ne diyecekler acaba hdp'lilere. "partinizi açılmamak üzere kapatacağız ama bir oyunuzu da isteriz" mi diyecekler? masa krizinden sonra bu yüzsüzlüğe de şaşırmam.
473 entry daha
hesabın var mı? giriş yap