şükela:  tümü | bugün
 • ab süreci doğrultusunda web tasarım, teknoloji, iş hayatı/ iletişim vs. gibi konularda online ücretsiz eğitim veren hatta aldığınız eğitimler sonrası odtu desteği ile sertifika veren portal .
 • kendini geliştirmek isteyen, ilgili olduğu alanda daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen, herhangi bir zanaatim yok ama olsa ne güzel olur diyen, bir iş sahibi olmak istiyorum diyen; uluslararası mecrada çok fazla örneği olan (örn: udemy, ehow gibi onlarca online kurs) güzel ama ingilicçe dediğiniz için girip de öğrenemediğiniz dersleri bu platformdan öğrenebilirsiniz.

  "grafik tasarımı, web sitesi geliştirme, yazılım geliştirme, dijital fotoğrafçılık vs. " gibi başlıkları içeren en az 100 dersi online platformda verme amaçları var.

  ne kadar genci yaşlısı varsa bir göz atmalı bence.
 • son derece harika bir eğitim sayfası.

  anladığım kadarıyla çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ve odtü destekli, eğitimler sonunda sertifikalar veren bir platform.

  buna ilginin artırılması gerekiyor. gerçekten profesyonel hazırlanmış dersleri tamamen ücretsiz olarak alıyorsunuz. tek hedefi insanlara bir şeyler katmak.

  sitesi; www.bilgeis.net
 • portal kendini aştı, bir de hackathon düzenliyorlar

  (bkz: 8 9 eylul 2017 bilgeis hackathon)
 • baya baya ödev veren sınav yapan sonrasında da sertifika veren yaklaşık 30 dakika önce haberdar olduğum platform. gittim 34 ders ekledim sayfama 34günde almayı planlıyorum.(tabi ki muhtemelen çok daha uzun sürecek) formasyon ve aöf sosyolojiden sonra anneme bundan da bahsedince kızım iyi misin moduna geldi kadın. hepsini yapabilecek misin falan diye sordu.

  ücretsiz olması insanlar için muhteşem bir durum. çünkü her sertifikayı parayla alıyorsun ve adamlar sana bedava hizmet veriyor. kendini geliştirmek ya da değişik şeyler öğrenmek isteyenler için müthiş.
 • faydalı bulduğum site.
  söyle bir baktım ödevler, final ödevi vs anlatım da güzel. fena değil. bos bos durmaktansa bir şeylerle ilgilenmek iyidir.
 • anlatım vs iyide ödev kısmı sıkıntı
 • ücretsiz olması güzel. konular sınırlı ancak ödev olayı bence başarısız. yani ilkokulda değiliz sonuçta. ödevi beğendirirsin beğendiremezsin bir dert. sana göre yeterlidir onlara göre değildir. sinir oldukça olursun.

  peki ne olsa güzel olur? mesela futurelearn gibi yapabilirler. adamları takdir ediyorum. adamlar anlatıyor. sonra sınav yapıyorlar. geçersen alıyorsun geçemezsen alamıyorsun.

  ha bu da ülkem çakallarına " bir kere sınava girip cevapları kaydedeyim, sonra kaydettiğim cevapları bir daha deneyip düzelteyim" fikrini uygulamaya geçirtebilir.

  bu da çözülür. mesela 15 soru şablonu hazırlarsın. atıyorum 15'i . 20şer soruluktan 15 soru şablonu mesela. zor diyeceksiniz ama danışmanlar için her bir üyenin her bir ödevini tek tek incelemek daha mı kolay çözemedim.

  sistem bir sınavı alanı otomatik 2.sınava geçirebilir. sınavı geçemediyse. artı 4-5 günlük derslere tekrar yapması açısından sınavlara bloke konulabilir. üçkağıtçılığa akılları varsa bizim de çözüme aklımız var.

  o bakımdan bayağı üzmüşlükleri var doğrusu. ama onun dışında başarılı bir fikir.
 • yazılıma meraklı bir birey olarak bir hayli faydalandığım site. öğrenmenin yanında geçerliliği olan sertifikada alabiliyor olmamız çok güzel.
 • hem ücretsiz hem online hem de odtü imzalı sertifika veren harika site. zor insanlarla baş etme, kriz yönetimi, kişisel stres yönetimi, liderlik gibi sosyal sertifikaların yanında photoshop, web tasarımı, tasarım, programlama, yeni teknolojiler gibi teknolojik sertifikalar da bulunan geniş bir yelpazesi var. şu an 15 dersim var, 2 tane dersimi tamamlayıp sertifikamı aldım. resmen sömürüyorum siteyi. bilgi sahibi olmak, kendini geliştirmek için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat. umarım bu tarz eğitimler ülkemizde daha da gelişir.