• ömrü hayatımda yediğim en güzel kaymaklı fıstıklı kadayıfı yapan ve benim gibi tatlı sevmeyen bir adamı bile dükkanına bağlamış tatlıcı. yedikçe yiyesim, eşe dosta götürüp zorla ağızlarına tıkasım geliyor.
  • bahariye caddesi'nde de bir şubesi vardır. diğer firmaların baklavaları ikinci çatalda iç bayarken, bilgeoğlu'nun baklavaları insanın içini baymaz, hafiftir.
  • zeytinyağlı kahke bulabileceğiniz yerlerden biri..
    ayrıca tadına doyulmaz tatlıları arasında sütlü nuriye ve tel kadayıfı da sayılmalıdır..
  • şahane ötesi kaymaklı kadayıf ve fıstık sarması yapan tatlıcı. bu ikisini denedim kendimden geçtim. diğer tatlıları da eminim bunlar kadar enfestir. anlatmakla olacak gibi değil. kesinlikle denenmeli. en dolu midede bile o tatlılar için muhakkak yer vardır. deneyin ve görün efendim, iddalıyım! *
  • kendimi bildim bileli, sadece kadikoyde -bahariyede eski sureyya sinemasi karsisi ve carsi icinde olmak uzere - iki yerde ikamet eden baklavaci. sadece kadikoyde olmasinin sebebi bilinmemekle beraber kadikoyluler icin buyuk bir ayricaliktir bence. butun urunleri guzel olmakla birlikte ozellikle dolamasi enfestir.
  • diğer baklavacılar gibi dallanıp budaklanmadan, yekpare kalmayı bilmiş kadıköy baklavacısı...
    porsiyon kavramları yoktur, hangi baklavadan kaç tane istiyorsanız söylersiniz tartıp verirler. tüm tatlıları nefistir.

birara kızıltoprakta da şube açmışlardı ancak daha sonra kapadılar.
  • bugün lezzetine tanıştığım işletme. ben böyle su böreği görmedim, yemedim. ben böyle baklava görmedim, göremedim. peder bey nereden keşfetmişse, eve bir porsiyon su böreği ve baklava getirdi. anında tükendi.
  • sahipleri antepli meşhur imam çağdaş'ın yakın akrabalarıdır. lezzetleri tartışılmaz..
  • bir antepli olarak artık tatlı için memlekete gitmeye gerek bırakmayan baklavacıdır. bilgeoğlu'nun * sayesinde sadece memleket hasreti yüzünden antep'e gider olduk.
  • fıstıklı baklavasına da gönül rahatlığı ile yumulabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap