şükela:  tümü | bugün
  • engellediğim saçmasapan insanların engelini kaldırıp bilgi içerikli ve severek okuduğum yazarları engelleyerek yaptığım eylem.

neden bir kişi böyle bir şey yapar ki. bunu anlamak için çocukluğuma inmek lazım. birazdan ineriz.

şimdi ben çok sakin bir insanım. sinir bozucu bir soğukkanlılık. bir insanın sinirden çıldıracağı olaya verdiğim tepki hımm peki oluyor. ben aslında bu duruma alışkınım ama yakınlarım çok rahatsızdı kıramadım bir psikoloğa gittim.

psikoloğumun bir embesil olduğunu fark etmem pek zor olmadı. dur dedim şunun çocukluğuna ineyim derdi neymiş. tam tahmin ettiğim gibi çocukluğunda yaşadığı travmaları irdelemeye başladım. şaka şaka sakin olun.

zeki ve işini iyi bilen biriydi uzun seanslar sonrası bana üç şey söyledi.

çocukluğumda yaşadığım bir travma yüzünden insanlardan korkuyormuşum ve sinirlenince zarar göreceğimi düşünüp sinirlenmiyormuşum. o yüzden insanlardan uzak duruyor ve yalnızmışım. ukala ve çok bilmiş olmamı genetik sanıyordum bu da bu olaya bağlıymış. içimden hassiktir ya dedim. git başkasıyla kafa bul psikolog efendi dedim. hımm dedim gerçekte.

ikincisi alkolikmişim. bunu zaten ben söyledim tespit yapmış gibi konuşup sinirlendirmeye çalışıyor diye tepki vermedim.

üçüncüsü ise ekşi sözlük bağımlısıymışım.

içimden peki sayın amuğa koyduğum sizin öneriniz nedir derken dışımdan sizce nasıl bir yol izlemeliyiz dedim.

ekşi sözlük'te sürekli takip ettiğim her gün mutlaka okuduğum kişileri okumayıp canımı sıkan boş kişileri okumamı istedi. bu hem beni ekşi sözlük'ten soğutacakmış hem sevdiğim kişilere ulaşamayıp saçmalıkları okuyunca sinirlenebilirmişim.

içki içmemeliymişim. işte o an sinirlenip ağzını burnunu eline verecektim ama hımm peki dedim.

şimdi psikolog efendi ekşi sözlük'ü benden iyi bildiğini fark etmediğimi sanma. burada yazar olduğundan eminim. eğer engellediklerimden biri değilsen seni bulup ayar üstüne ayar vermezsem adam değilim. burada çok rahat nefret saçabiliyorum. burada insanlardan korkmuyorum. sen kimsin lan bana içki içme diyecek göt.

dediğini yaptım engelledim doğru düzgün tüm yazarları. ancak bunun sözlükten soğumama neden olabilse de sinirlendirebileceğini sanmıyorum. yazarlara sinirlenmedim de kanzuk lan bunları nasıl yazar yaptın kafanı sikeyim dedim. bu sinirlenme sayılır mı bilemem.

psikolog efendi seni bulacağım arslanım.