• ek$i sozluk malazgirte kitap yagdiralim kampanyasina 250'ye yakin kitap yollami$lar. te$ekkur ederiz kendilerine.
  • independence tarafından kurulan sözlük klonu. öyle dün kurulmuş bir yer de değil burası. sahibi eski bir ekşi sözlük yazarı hatta. ve tahminim odur ki o dönemlerde ekşi sözlük ile bir husumet yaşayıp sözlüğü bıraktı ve kendi sözlüğünü kurdu. buraya kadar sorun yok.

ancak!
    ekşi sözlük'te geçen yıl entry silme protestoları oldu. söylenene göre 1 milyona yakın da entry yazarlar tarafından silindi. ve bu kaos ortamını takiben o zamanlarda hemen şu başlık peydah oldu:
    (bkz: bilgi sözlük'e taşınıyoruz)
    bu başlık o dönem çok konuşuldu hatta. bilgi'ye geçeceğim diyen de epey yazar oldu diye hatırlıyorum.

daha sonra, 9 nisan 2017 koru hastanesi rezaleti patlak verdi. ve bu rezaletin olduğu dönemlerde bilgi sözlük adı tekrardan piyasaya salındı. ve bu rezaleti takiben bugün bilgi sözlük'te ekşi sözlük koru hastanesi ilişkisi başlığı açıldı ve başlık ekşi sözlük'e taşındı. bu başlık altında da sözlük'e bir kaç soru yönelttim ve cevabını da aldım/aldık. ekşi sözlük konuyla ilgili bir açıklama yayınladı:
    (bkz: #68603691)

başlıkta da belirttim buraya da yazayım, ortada minicik bir yavrunun hayatı söz konusuyken; ortada acılı bir aile varken eğer bilgi sözlük bu durumu "krizi fırsata çevirmek" düsturu ile ortaya sahte belgeler sundu ise, bir ekşi sözlük yazarı olarak bilgi sözlük'ten şikayetçi olacağım, haklarında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

independence kimsin necisin bilmiyorum. ama eğer ki ekşi sözlük ile olan husumetine bu olayı alet ettiysen şimdiden bilmiş ol, hukuk çerçevesinde seninle ekşi sözlük'ten önce ben mücadele edeceğim! bir yavrunun hayatını kendi çıkarları için kullanan bir topluluksanız bu er ya da geç ortaya çıkacaktır mahkemeler huzurunda. süreç sonunda ben haksız isem sizden özür dileyip ekşi sözlük hesabımı sileceğim. ama eğer ekşi sözlük açıklamasındaki gibi olay sahte belgeler vs ise, o zaman gerçekten çekeceğiniz var.
  • insanların öğrenebilmeleri için güzel fırsatlar bunlar. bedava hostlarla ya da ucuz hostlarla neler yapılabileceğinin görülebilmesi açısından da iyi bir fırsat. klonlarda ekşi sözlük hakkında en çok rastgeldiğimiz eleştirilerin "reklam aldı abi bozuldu artık eskisi gibi değil" minvalinde olduğunu hatırlayınca bu vesileyle sormak istiyor insan

bedavaya olmuyormuş değil mi bazı şeyler güzel kardeşim ?

(bkz: domaindlx)
  • yıl olmuştur girmeyeli ama eğer sahibi hala indie ise, her türlü dalavera beklenir bünyesinden, o bakımdan ulen beni nereden buldular filan deyip boş yere şaşırmayın. haa, liseliler bilmez tabi ama bi dönem sözlük piyasasında fırtına estirmişliği de vardır yazarlarıyla birlikte, hakkını da yemeyelim.
  • tuzluk diye bir e-dergi'si vardı buranın. zibilyon tane yazım vardı, okuyayım diye bi baktım, dergi mergi kalmamış. keşke yazıları arşivleseydim. ayrıca bu tuzluk denen nane bilgi sözlüğün en güzel olayıydı, sözlüğün kendisi dahil.
  • sozluk sahibi kisinin egolarını tatmin etmek amacıyla cesitli duyurular yaptığı, alem buysa kral benim tadında klon sözlük olusumu.
  • biraz önce kendilerinden bir mail aldığım site. nerden buldular adresimi bir fikrim yok ancak ziyadesiyle ezik bir mail olduğunu belirtmem lazım. copi peyst olarak aşağıda.

bu maili okuyan kisi, merhaba.

senden minik bir ricamiz olacak. bundan once de muhtemelen degisik zamanlarda bizden toplamda 5 bilemedin 7 ayri mail aldin. bu mailleri alma suren yaklasik 2 sene civarindadir, dolayisi ile kabataslak bir hesapla sana yaklasik 4 ayda bir kere mail atiyoruz. umarim bu seni rahatsiz etmiyordur. ediyorsa da ozur dileriz(bak cok samimi soyledim bunu)
    ricamiza gelince;
    bildigin uzere(ki bundan onceki maillerde sana bilgi sozluk'u tanitmistik, okuduysan biliyorsundur) bilgi sozluk 8 senelik bir interaktif sozluk sitesidir ve bilgi sozluk'un bir de facebook sayfasi vardir. ancak ne yaptik ettikse begeni sayisini cogaltamadik. bu isin bir puf noktasi var ama biz onu hic bilemedik. daha otesi birileri facebook sayfasini begenince ne oluyor, teknik anlamda bir faydasi var mi, bunu daha da hic bilemedik ama artik bilmek istiyoruz.
    iste bu sebeple asagidaki linkten bilgi sozluk sayfasini begenebilirsen bizim icin cok buyuk bir iyilik yapmis olacaksin.

simdiden cok tesekkur ederiz(bak bunu da cok samimi soyledim valla).
  • yıllarca yazdım burda ben. bir sürü güzel insan tanıdım bilgi sözlük'te. bunlardan biri darklord'du.

ölmüş iki gözümün çiçeği. derin bir üzüntü bıraktı arkasında. güzel adam. güzel ruh. umarım gittiğin yerde sınırsız bira da vardır. huzur içinde uyu ersen'im.

götika'n.

görsel

iyi ki vardın.
  • sahibinin ayakta tutmak adına canhıraş çalıştığı klon. yazık lan..
  • bir zamanlar benim de dahil olduğum sözlük oluşumu. arada girip o zamanlar neler yazmışım diye bakıyorum o kadar.
hesabın var mı? giriş yap