şükela:  tümü | bugün
191 entry daha
  • wikipediayı yasaklayarak türkiye'nin dünyadaki imajına zarar veren kuruluştur. algı olarak türkiye yasakçı, geri kalmış, bilgiye kapalı bir ülke olarak anlaşılıyor dünyada. buna katkı sağlayan bir kuruluş olması gerçekten üzücü. mahkeme kararına rağmen wikipedia üzerindeki yasağı kaldırmıyorlar.

türkiye'yi dünyada kötü göstermeninde bir hukuki karşılığı olmalıdır. bu ülkeyi baltalamaya kimsenin hakkı yok.
  • bunlara daha önce oldukça teknik bir konuda iki, üç defa müracaat ettim. aynı konuya dair tekrar ve devam eden başvurularıma cevap alamadım.

bu kurumun beni siklememesine içten içe üzülüyordum.

bugün gördüğümüz üzere, adamlar anayasa mahkemesini siklemiyor ve resmi gazetede yayınlanan mahkeme ilamını icra etmiyor. anayasa mahkemesi başkanı olsam daha çok üzülürdüm ama gerçi o da alıştı artık mahkeme kararlarının icrasının olmayışına.
  • anayasa mahkemesi’nin resmî gazetede yayımladığı kararı uygulamayarak anayasal suç işleyen ve hukukun üstünlüğü ilkesini reddeden kurum.

tarihe not edilsin. türkiye cumhuriyeti gerçek bir hukuk devleti olsa başındaki kişiden en altına kadar hepsi hakkında soruşturma başlatılır ağır cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalırlardı.