şükela:  tümü | bugün
  • resmi işlemlerde üst makamlara yazılan herhangi bir yazının sonuna eklenmesi gerekli görülen cümle. dua sonlarındaki amin gibidir.
  • doğrusu "bilgilerinizi arz ederim"dir. madem sistemin köpeği olduk, köpek gibi doğrusunu bilelim.
  • bilgilerinizi arz ederim in doğru kullanımı. arz etmek "sunmak" anlamına gelmektedir. ilgili cümlede söylenmek istenen şey "bilgilerinizi sunarım" değil "bilgilerinize sunarım" olduğundan doğru kullanımı da bilgilerinize arz ederim şeklindedir.
  • üst makama : bilgilerinize arz ederim
    alt makama : bilgilerinizi rica ederim
    şeklindedir.
  • (bkz: http://www.tdk.gov.tr/…ori1=veritbn&kelimesec=21982)
    edit:link acmaya usenen olursa, sunma anlaminda oldugunda tdk'ya gore dogrusu "bilgilerinize arz ederim" seklinde. "bilgilerinizi arz ederim" seklindeki ifade ise baska anlama geliyor. sunulan sey, makamdan alinan bilgiymis gibi.
  • arz mı rica mı edeceğini bilemeyen veya gideceği yere göre cümleyi değiştirmek istemeyen kurumlardan "bilgilerinize arz/rica olunur." şeklinde üst yazıyı bitiriş cümlesine sıklıkla rastlanır.
  • “saygılarımla bilginize sunuyorum” veya “ saygılarımla herkesin bilgisine sunarım” derseniz, hem modern olur hem de outlook network aleminin yeni fenomeni olursunuz.
  • bütün eyyorlamamın içine eden başlık. sabah kurumda gördüklerime yükselip yardırmaya geldim şuraya; her şeyden habersiz paragraf paragraf kustum, aynı konuda başlık açılmış ve epey entry girilmiş.

bütün tesadüfler beni mi buluyor sevgili sözlük? hoş, milli piyango çekilişlerinde 5 saniye arayla aynı numaranın düşmüşlüğü var bu ülkede.
  • üst makama verilen dilekçelerde bitirme cümlesidir. doğrusu da "bilgilerinizi arz ederim" şeklindedir.
    alt makama yazilyorsa "bilgilerinizi rica ederim" denk makama yazılıyorsa "bilgilerinizi arz ve rica ederim" şeklindedir.
    ayrıca önceden "saygılarımla" ifadesi de eklenirdi sonradan kaldırıldı o.
  • t.c. adalet bakanlığı resmi yazışma kurallarına göre de;

"dilekçelerde istek ve dilekler, yalın ve açık bir biçimde belirtilmeli, sözü uzatmamalıdır. eğer dilekçeye bir belge eklenecekse, adresten sonra satır başı açılarak "ek" başlığı altında belgenin ne olduğu belirtilmelidir. ayrıca, istek
    bölümü, "bilgilerinize arz ederim." sözleriyle bitirilmelidir."

http://www.edb.adalet.gov.tr/…%c5%9emakurallari.pdf