şükela:  tümü | bugün
 • alman lisesi mezunu, italya'da turist rehberliği yapmış, basketbol hastası bir insan. adamın o kadar çok mesleği var ki, sadece gazeteci, turist rehberi, basketbol - futbol eleştirmeni, televizyon - radyo programcısı, köyün - şehrin delisi demekle eksik ifade kullanmış olacağız.
  90lı yılların başlarında ahmet kurt'un basket dergisi'nde başladığı gazeteci - yazarlık kariyerine o kadar çok yerde devam etti ki, benimki gibi bir hâfıza bile yetişemedi kendisine. ancak 4 - 5 yıl önce ismet badem'e cevap olarak yazmış olduğu "ben rehberim, basketbol basının içinden değilim ama almanca, italyanca, ingilizce'yi çok iyi, fransızca'yı yarım, ispanyolca'yı çok az biliyorum. çat pat ispanyolcamın bile senin türkçenden daha iyi olduğunu söyleyenler var. küçümsediğin biz rehberler olmasak, maçlara gittiğin avrupa'da lokantada kendine su bile alamazsın" şeklinde bir yazı "kopartan köşe yazıları" arasındaki yerini almıştır.
  son dönemde milliyet'te yazıyor, radyo d'de program yapıyor(muş), cnn türk'te pazar günleri basketbol programı "pivot"u sunuyor. aydın doğan'ın kanallarını ele geçirmiş durumda.
  medyanın "dokunulmazlar"ı efes pilsen ve ülker'i cesurca eleştirmesi hatta zaman zaman alay etmesi hem komik hem de ilginç oluyor, takdirle karşılanıyor. ama bazen öyle yazılar yazıyor ki, "hadi oradan be" diyesi geliyor insanın. köyün ve şehrin delisi bilgin gökberk işte...
 • bu adamın konuşması da çok ilginçtir.. pivot adlı programı bir sunar sanki dövecek zannedersiniz.bir keresinde pivotun olduğu gün bjk başkanlık seçimi vardı flash haber diye girmişlerdi de bu adam delirmişti..
 • sürekli "ben italyadayken.." diye başlayan cümleler kurmasıyla tanınır.
 • kendisi basketbol camiasının piyasacı yazarı olarak tanınır, bilinir..basın için ayrılmış olan bölüme her maç bir hatun kişi ile gelir, maçtan çok ona yazmakla meşguldür..yazdıgı yorumlarındanda anlayabilirsiniz..
 • düşük cümle kurmak konusunda özel bir yeteneği olan yazar.
  basketbol yazmasına sözüm yok ama futbol yazısı yazması acayip irrite ediyor insanı.
  çok kötü futbol yazıları yazıyor. anlatamayacağım kadar kötü!
 • dünkü programında yalcın granit'le canlı baglantı kuran. milli takımın hocası, menajeri kim olmalıdır diye soran. yalcın granit in de ya türkiyede milli lig kalmadı, mahvoldu, sen hala her hafta süslü gömlekler giyerek milli takımın hocası kim olmalıdır geyigindesin diyerek ayar verdigi koyun delisi.
 • sabah sabah bindiğim takside beni dumura uğratmış kişidir. radyo programında bu kişi tam sözlükten bahsederken, ben allah allah ne diyor açın sesini dememle beraber sözlük yazarlarına küfretmeye başlamıştır. kendisini tanımam etmem, ancak terbiyeye davet ediyorum. hatta şöyle bir baksın; (bkz: terbiye)
 • ilkokul çocuğu kıvamında olduğu yazıları kadar radyo konuşmalarından da bir kez daha belli olan yazar müsvettesi. bilgin efendiye kendisinin ettiği hakaretlere karşılık olarak anlayacağı dilden "ayna ayna çelik ayna" diyorum. ebe.!
 • eleştiri ile yalan kavramlarını birbirinden ayırt edemeyen, program yaptığı radyoda hıncını alamayan, bunu gazetesindeki köşesine de aktararak sızlayan bir değişik adam.

  "yine onlar, fareler
  ne demiştim, ellerinde birer fare, kendileri de birer fare. (kastedmediklerimi tenzih ederim). loş bir odada her şeyleri netten, sevgilileri bile chatten, seksleri bile internetten. yalan dolan, bilmeden öğrenmeden gelene geçene terbiyesizce geçiriyorlar. zavallılar rumuz kullanıyorlar, yani korkuyorlar da, deliklerinden çıkamıyorlar da. eleştirinin hiçbir türlüsüne takılmıyorum da, ama yalanın hertürlüsüne de accaip takılıyorum da."

  http://www.milliyet.com.tr/…0/24/spor/ygokberk.html

  hem ekşi sözlük yazarlarını yalancılıkla itham ediyor hem de kendisi yalan söylüyor, bu ne yaman çelişkidir. ebe yine sensin bilgin gökberk.! hakaretlerini de aynen iade ederim.
  (bkz: ayna ayna çelik ayna)