*

şükela:  tümü | bugün
 • ki$inin algi ve akil seviyesine bagli olarak (bkz: genel kultur coplugu insan) ba$liginda incelenmi$ ya$am formuna donu$me sebebi olmasi kuvvetle muhtemel takinti. (bkz: maymun i$tahli olmak) yine benzer bir konuyu incelediginden okunmasi ayrica faydalidir.

  "bilgi kelimesinin oznel yonu" gibi abuk bir kavrami yaratmamiz halinde, kendimizde otu boku ele$tirme; saga sola "sen sacmasin, sen uygunsun gec" emirleri verme hakkini da goruruz ki millet gotuyle guler afedersiniz, sakin yapmayalim.
 • bilginin saçmalığı konusunda ısrar edecek kullanıcılar için konuyla alakalı bakınızlar vermek gerekecek olursa;

  (bkz: kime göre neye göre) (bkz: görecelik)
 • bilgiden ne anlandığına bakar; öznel olmayan hiçbirşey saçma değildir.
 • bilginin zaman icerisindeki metamorfozunu bir ilerleme, bir geli$im olarak normal kar$ilamak degil de bir "aha bak nasil sicmi$lar zamaninda beheey" turunden zafer nidalariyla kar$ilamak uzum yemekten cok bagciyi dovmeye yonelik bir istek gibi geldi bana, bilemiyorum..

  ayni zihniyet, zamaninda filozof olarak nitelendirilmi$ ki$ilerin bugunun ortalama bir ortaokul ogrencisi seviyesinde oldugu gibi bir iddia ile de cikarlar kar$imiza bazi ortamlarda. bilemiyorum sayesinde ayakta durdugu temele bok atan herhangi bir yapi var midir dunya uzerinde insandan ba$ka.
 • (bkz: gereksiz bilgi yoktur) diyerek öncelikle ara tonton diyorum, daha sonra yine de kendimi tutamayıp, "her saçmalığa bilgi diyemezsiniz ki canım?" derkenki ruh halini merak ettiğimi belirtmek istiyorum.

  saçmalığa bilgi dendiği nerde görülmüş a dostlar, a canlar, yapma canım yapma arkadaşım...

  bazı bilgiler saçmalık olarak nitelendirilmiş olabilir zamanında, misal "dünya yuvarlaktır" dendiğinde buna saçmalık denmiştir. bilgi'nin bilimin gelişimi her zaman için 'appending' bir gelişim olarak kabul edilmiştir, önceki bilginin ucuna eklene eklene gelinmiştir bugüne kadar ha tabii ki tamamen yanlış olduğu ortaya çıkmış bilgiler de yok mudur? vardır elbet ve fakat bunların şu anki birikimimizle yanlış kabul edildikleri, ileriki bir zamanda -belki de evrenin aslında iki boyutlu bir düzlem olduğu, bildiğimiz her şeyin bir yanılgı olduğu ortaya çıktığında- yeniden doğruluklarını kazanabilecekleri gibi olasılıklar her zaman vardır. doğru bilgi olmadığı gibi yanlış bilgi de yoktur diyerek bambaşka boyutlara sekilebilir, balata sıyırılabilir, dolayısıyla ne gerek var? hem hepimiz kardeşiz evet.