şükela:  tümü | bugün
  • yıllardır yaptığım eylem. konuyla alakalı epey bilgim var. internetteki eleman aranıyor duyurularının herhangi birine başvurursanız eğer işe kabul edilme durumunda bilgisayar başında para kazanabilirsiniz. hatta kazanırken bu tarz bir entry bile girebilirsiniz. tıpkı benim gibi. hayırlı forumlar.

edit: başlık başa kalalı epey olmuş
  • kolay para kazanmaktır ve para kolay kazanılmaz uyanık olun dolandırılmayın. bir şey çok ucuzsa veya çok cazip geliyorsa bilinki altında bir kurt vardır. mesela benim başıma gelen bir laptop msi marka çok hoş fiyatı diğerlerine göre çok makul ürünü sahibinden üzerinden güvenli alışverişle alacaktım nasıl yapılır bilmiyorum hesabıma parayı yatır dedi neyse ürün çok cazip gittim bankaya parayı yatırıcam güvenli değil biliyorum ama çok cazip kendimi tutamıyorum neyse ben ikilemde gidiyorum geliyorum ya göndermezse ya paranın üstüne yatarsa derken baktım dolandıracak en son manisalı bir abi vardı ürünü satanda manisa'dandı satıcıyı aradım manisa'dan arkadaş var o gelip elden verip alacak dedim sonrası tabiki %100 dolandırıcı yok olmaz ben elden vermem etmem şu kadar daha fazla parasını veriyim gene yok olmaz mırın kırın ve sonrası şutu çektim kapattım dolandırılmaktan kurtuldum. parayı yatırdın ürünü göndermedi mi bittin abi geçmiş olsun paraya elveda diyin ona göre ayık olun ülkemiz dolandırıcı kaynıyor herkes bir saf arıyor. mahkeme masrafları adaletin geç gelmesi rezillik yani...
  • (bkz: online poker)
  • bir çevirmen olarak yıllardır yaptığım eylemdir. sağlığa zararı çoktur, tavsiye edilmez.
  • 3b model tasarlanabilir bir bilgisayarla. sanırım 3 boyutlu oyun tasarımı artık çoluk çocuğun bile öğrenip bu işten ciddi gelir sağlayabildi bir market oluşturmuş durumda. unity kullanan oyun tasarım gruplarıyla birlikte çalışıp çok güzel 3 boyutlu pc, ps, android hatta vr oyunları yapılabilir birlikte. tabi bu işin içine iyice girmek gerek, çevre yapmak gerek. işsiz bir insanın günde bir iki saatini ayırarak yaptığı modelleri sosyal medya hesaplarında tanıtması iyi bir başlangıç olabilir.

henüz keşfetmediğiniz bir kitap yazarı da yaşıyor olabilir içinizde. bilgisayarla kitap yazılabilir.

ikinci el eşya satılabilir. gittigidiyor hesabı açar, elinize geçen şeyleri, arayıp bulup ucuza kapattığınız az bulunur malları satabilirsiniz. dışarıdan biblo, aksiyon figürü, araba ve savaş araçları maketleri satabilirsiniz.

kolay para diye bir şey yok zaten. bilgisayarı açık bırakarak kazanırım veya video izleyerek kazanırım boş işler.

edit: en önemlisi bir şeyler öğrenmeye ve ortaya koymaya hevesli olmanız gerekir. bak o kadar şey yazdım sırf yardımcı olmak için ama adam başlığı bırakmış gitmiş. az çok üç boyutlu modellemeden anlayan biriydi, maket yapan biriydi başlık sahibi. mesaj atıp bir sormadı bile "nasıl yaparım ben bu işi, nedir deneyimlerin?" diye. işsizlik, parasızlık kendi seçimlerimizin bir sonucu çoğunlukla.