şükela:  tümü | bugün
 • özel ünide daha rahat olursun ve kendini geliştirmek için dış kaynaklara odaklanma fırsatı bulursun. bu rahatlık sana projelere zaman ayırma fırsatı da sunar aynı zamanda.
  benzer bir kıstası yaşadığım için özel üniyi tavsiye ederim.

  bilgisayar mühendisliği hakkında bilgisi olmayan insanlar diğer mühendislikler ile çok kıyaslıyorlar ama yazılım dünyası diğerlerinden çok farklı. globalde her şey var elinde okula bile ihtiyacın yok. yeterki sen o bilgisayara oturup bir şeyler öğrenmek iste. bu yüzden güzel hoş zamanlar geçireceğin okulu seçmek en mantıklısı. bu karar ise size kalıyor yine.

  ikisininde iyi bir yabancı dil eğitimi olduğunu varsayarsak eğitim kalitesi konusunda çok fark edeceklerini sanmıyorum. zaten okullarda öğretilen cs dersleri oldukça temel düzeyde ve bir işe yaradığını söyleyemem.

  edit: başlık sahibi kaçmış.
 • 100% bursluysa veya paran varsa koç.

  eğitim kalitesi olarak koç boğaziçine 100 basar. sabancı da aynı şekilde.

  malesef boğaziçi odtü itü gibi üniversitelerin sadece ismi var artık.

  not: itü matematik mühendisi
 • başarılı bir gencin başlığıdır.

  bilgisayar mühendisliği için konuşuyorsak itü. ama bu iki üniversiteden birini seçmek zorundaysan koç. boğaziçi daha çok sosyal bilimlerde başarılı bir okul. ayrıca koç'un imkanları çok daha fazla.
 • boğaziçine gitsen sadece mezun olsan bile ortalama üstü bir mühendis olursun. koçta olamazsın.

  kendin çabalayacağına, hocaları kovalayıp projeler yapacağına güveniyorsan ikisinden de ortalama üstü olursun. laboratuvar kaynaklarına bakman lazım. genelde bizim ülkede takımlar çok küçük ve kaynak çok az.