şükela:  tümü | bugün soru sor
38 entry daha
  • buşarkı ile karşılık vermek istediğim hede.

bu da anlamadıysan diye sözleri
  • oyun oynamayarak da ne kadar gerizekalı olunacağını kanıtlayan söylem.

bu aptal mantığa göre akıllı telefon da kullanmayalım, dizi ve film de izlemeyelim. ne bileyim internete bile girmememiz lazım.

öyle ya, bunları da yaparak; "sokak oyunlarını terk etmesi ve spordan uzaklaşması el becerilerini ve pratik zekâyı gerilettiği " ifadesine uymuş oluyoruz!!.

yahu hep diyorum; ameliyatla mı bu hale geliyorsunuz ?.

not: ulan sokakta boş alan mı kaldı da çocuklar oyun oynasın, her yer beton. yahu millet 12 saat çalışıyor, yorgun ve argın, geçim sıkıntısı ayrı bir dert. insanların spora ayıracak vakti mi kalıyor. el becerisi desen. heykel sanatına yönlensen, dinsiz, put işi diye yafya yiyorsun ortadoğu ülkesinde!. pratik zeka desen, sorma gitsin. sırf yandaş ve yalaka olup, bezelye kadar beyni olanların, makama geldiği, iş bulduğu ülkede, artık kullanacak pratik zeka mı bıraktılar insanda.
  • en az 15 yıldır diablo oynuyorum, belki daha fazla süredir de counter-strike, hatta son 1-2 aydır her akşam discord'dan hileci soysuzlara inat csgo'da operasyona çıkıyoruz.

inanırmısınız bugüne kadar kimseyi kurban vermeye kalkışmadığım gibi, henüz gözümüze bir yer kestirip orayı da patlatmaya çalışmadık.

(bkz: #87775402)

şimdi bu arkadaşa göre ben ilk uzaklaştırılması gereken gruptanım, neden?

neyse efendim, yasakçı zihniyete laf anlatılmaz da, yine de deneyelim. oyunları yasaklamak yerine, insanları daha düzgün yetiştirmeyi deneyin.

tanım: olmayan gereklilik.
  • yav daha yeni bilgisayar aldım durun bi aga sonra yasaklarınız. şimdilik idareten su içmeyi, gülmeyi felan yasaklayın. daha bilgisayarın taksidi bitmedi.

tanım: gerekli olmayan bir yasaklamadır.
  • bilgisayar oyunları ile kendinizi,fikrinizi , problem çözme becerilerinizi ,seri düşünme yeteneğinizi geliştirebilirsin .entry sahibi yazar bu tarz oyunların şiddete teşvik ettiğini belirtmiş .bu oyunları oynayıp , gerçekten zarar verme eğiliminde olan kişilerin ruhsal sağlıkları zaten bozuktur .oyun oynamalarına gerek yok,yine zarar verirler.
  • her na kadar sacma gozukse de bir nokta da hakli olan onermedir.

- bilgisayar oyunlarinin beynin bazi fonksiyonlarini iyilestirdigi, analitik dusunme yetenegini arttirdigi, hizli dusunme / karar verme gibi ozellikleri oldugu bilinmekte,

- ciddi olarak online oyunlarin ( ozellikle pubg gibi battle royal , farmville gibi online / 2d ) insanlari aynen facebook / twitter ,whatsapp tarafindan yapildigi gibi profillemek icin kullanildigini dusunuyorum.
  • konsol lobisi iş başında. bakın bilgisayar diyor konsol demiyor o yüzden biz konsolcular rahattayız yine.
  • bireysel silahlanmayı yasaklayalım. niye oyunu yasaklıyorsun. kimse silah alamasın. çok özel durumlar hariç kimse silah taşıyamasın veya bulunduramasın mevcut silahları da ellerinden alalım. tekrar yazayım büyük harflerle, bireysel silahlanmayı durdurun.
  • bunu diyen andavallar minecraft için de şiddete meylettiriyor diyebilmiş güruh.

normiesiniz oloom siz, ne bilgisayar oyunlarından ne de oyunların içindeki alt metin veya hikayelerden veyahut oyunların hakkında en ufak bir bilginiz bile yok. gene de yazalım;

bunların hiçbirinin oyunlar ile alakası yok. hepsi, götünüzle anladığınız inanç sistemleriyle alakası var. ve hep öyle kalacak.
  • saçma bir öneri. asıl akıllı telefon oyunları yasaklansın. bu ne kardeşim herkesin elinde bir pubg. bizim bir knight online bir de cs 1.5 oyunumuz var. onlara da karışmasınlar.
11 entry daha