• sadece kapagi renkliydi hatirladigim kadariyla. derginin sonundaki programcilik bolumu icin aliyordu cogu kisi.
  • yazicioglu ve internet gibi olaylar yokken/bilinmiyorken sirf bol fiyat listesi verdigi icin alinan dergi...
  • object oriented programming'in mantığını içindeki bir yazıdan kavramamı sağlamış olan, o yüzden aklımda yer etmiş dergi.
  • ekonomist yayınevinin çıkardığı basic,c,visual basic ve bunun gibi bissuru dil için püf noktaları veren, programlamayı öğretmeyi amaçlıyan dergi...
    son sayılarında (102. sayı son sayısıdır, 1997) kapanmadan önce her sayı bir kitap verirdi. hepsini almıştım baya da faydalı olmuştu...
  • dos kullanıcılarına bildikleri bir cok seyi ogreten dergi.
  • 1996'dan kalma bir yigin sayisini bulup cope atarken hatirladim boyle bir dergi oldugunu. pek severdim, epey faydaliydi. bir senelik abone olana cd veriyolarmis zamaninda (pc dergilerinin ayda bir floppy verdigi zamanlar cd vermek ancak boyle mumkunmus demek ki)
  • bolca aldigi reklam ve dolayisiyla bolca verdigi fiyat listesi sayesinde ilk pc'me sahip olmami saglamis dergi. ici doluydu, kaliteliydi.
  • 80'li yıllarda yayın hayatına başlayıp 97 yılında yayın hayatına son veren dergidir. her ne kadar tasarım ve kağıt kalitesi olarak vasatın altında bir görünüm çizse de içerik olarak daha çok profesyonel bilgisayar kullanıcılarına hitap eden zengin içerikli bir dergiydi. özellikle programlama konusunda epey derinlikli yazılar çıkardı.
    90'lı yıllarda idg'nin pc world'ü, vogel'in chip'i gibi yabancı menşeli dergiler pazara girdi. bu dergiler tasarım ve kalite olarak oldukça iyiydi, ayrıca pcler ucuzlamaya ve yavaştan evlere girmeye başlamıştı. bu dergiler de daha çok başlangıç düzeyindeki kullanıcılara hitap ediyordu. bilgisayar pazari da sessiz sedasiz piyasadan çekildi.
    şimdilerde yine raflarda gördüm, sanırım yeniden çıkmaya başladı.
  • (bkz: caturday)
  • 1989'da c64 kullanırken hayatımda aldığım ilk bilgisayar dergisi olarak kayıtlarıma geçen dergi. '90'lardan pek çok sayısı elimde olsa da maalesef o ilk aldığım sayı kayıp, o sayının içeriğini çok hatırlayamıyorum ancak c64 ile ilgili en ufak bir konu içermiyordu sanırım [neden aldıysam artık, '87' kasım'ında alınan c64'e rağmen ilk bilgisayar dergimi '89'da almış olmam da garip geldi şimdi]. '90'ların ortalarındaki sayılarında 3d modelleme yazılımlarına ağırlık vermişti ve özellikle 3d studio tutorialları oldukça öğretici ve uygulaması zevkliydi.
hesabın var mı? giriş yap