şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de ilk olarak odtu'de acilmis olan, dolayisiyla tanim icin de orayi konu edecegim bölüm. (bkz: odtu bote). birisi size böte mezunuyum dedigi zaman "ha, o da ne?" dememeniz icin; bolumun kisa adi bote'ye tekabul etmektedir. ingilizcesi ise ceit'dir.
  • (bkz: cet)
  • proje tabanlı eğitim yapıyoruz ayağına öğrencinin ebesine tecavüz edilen eğitim fakültelerinde okunan bölümdür.
  • milli eğitim bakanlığının mezun olanları bilişim teknolojileri öğretmeni olarak istihdam ettiği bölüm.öğretim teknoloğu olarak istihdam etmek varken okullarda saçma sapan işlerle uğraştırırlar bu bölüm mezunlarını.bu bölüm mezunları da meb de karşınıza çıkacak kafası en çalışan gruptur.bilgisayardan anlamayan idareci ve öğretmenlerin tüm işlerini yapmak zorunda kalırlar.
  • bilişim çağında dersleri seçmeli hale getirilen tablet dağıtılırken onlar eğitim fakültesini bitirip evlerine gönderilen derslerine ise başka öğretmenlerin girdiği devletin "bilgisayar kullanmayı her çocuk biliyor zaten yea" diyerek atamalarını yapmadığı eğitimciler. an itibarıyla #bencebilişim tagıyla twitterda seslerini duyurmaya çalışıyorlar.
  • zamanında diğer tüm eğitim bölümlerinden fazla puanla öğrenci almasına rağmen şimdi mezun olanları ile dalga geçilen bölümdür. sanki bu ülkede sadece sınıf öğretmenlerinin ataması yapılmıyor, yeni kurs açılıyor sınıf öğretmenleri başvursun, memurluk kadrosu açılsın sınıf öğretmenlerine öncelik son olarak zihinsel engelliler öğretmenliğine geçiş uygulaması da sınıf öğretmenlerine yapılmıştır, sonuç olarak sanki bu ülkede sadece mağdur olanlar sınıf öğretmenleri...

bu bölüm hocalarına bakarsan atama puanı 87,2 (2012 verilerine göre)

bilgisayar dersi seçmeli- seçmeli olmasına bakma çocuklar seçmiyor bunu okul seçiyor okulda genellikle din ve dinle alakalı bir şey seçerse şaşmamalı... yahutta genellikle müdürlerin belirlediği seçmeli dersler olarak düşününce müdürlerin ortalama yaşının 50 civarı olduğu düşünülürse kolay kolay hiç bir müdürün teknolojinin önemini kavrayıpta bu dersi seçeceğini sanmam...

zamanında 100 saatlik kurslarla binlerce kişiyi bu bölüme öğretmen yaptılar sonra da geçtiler onların karşısına siz bir şey öğretmediniz çocuklar zaten her şeyi biliyor dediniz..

son olarak: lanet olsun bu ülkede kazanılan üniversiteye de kurulan hayallere de...
  • (bkz: #42922770)
  • içi boş olduğundan dolayı ülkemizde gereken önemi görmemektedir. hayır tefler kapatılınca yazılım öğrettiğin bilgisayar öğretmeni de kalmadı bötecilerden başka bu öğrencilere niye yazılım öğretmiyoruz hala daha anlamamaktayım. milletin çocukları robot programlamaya geçecek yakında biz hala daha kendi çocuklarımıza algoritma bile öğretememekteyiz. 2017 ösys yerleştirme sonuçllarına göre de birçok üniversitede kontenjanları boş kalmıştır. acilen bölümün içi yazılım temelli derslerle donatılmalı ve minik öğrencilerimize teknoloji anlamında facebook login işleminden başka şeyler öğretmeliyiz.