şükela:  tümü | bugün
 • dev hizmet olacağını düşündüğüm başlık.

  artık kötü niyetli web sitesi sahipleri, ziyaretçilerinin bilgisayarlarını, onlardan habersiz coin mining için kullanabiliyor. bunları burada ifşa etmek boynumuzun borcudur.

  girdiğiniz web sitesinin coin mining yaptığını bilgisayarınızın aşırı kasılmasından anlayabilirsiniz. ek olarak masaüstünüzde işlemci, ram kullanımını gösteren bir widget olması da bir şeylerin ters gittiğini erken fark etmenize yarayabilir. hiç olmadı görev yöneticisini açar oradan tarayıcının anormal cpu kullanımını görebilirsiniz.

  siteyi kapatsanız da bilgisayarınızda 1 adet coinminer adında trojan kalmış oluyor. onu antivirüs programı fark etmese de siz bir şekilde fark ettirin.

  opera tarayıcıda bu olayı engelleme gayesiyle bulunan "no coin" eklentisi aktif olduğu halde virüsü yemek mümkün. chrome'daki no coin eklentileri de %100 güvenilir değil.

  edit 2: yakaladığınız web sitelerini google arama sonuçlarından kaldırtmak için aşağıdaki adrese coin mining yapan web sitesini yazarsanız başka mağduriyetlerin önüne geçmiş olursunuz. bu işlem en fazla 10 saniye sürüyor.

  https://safebrowsing.google.com/…ort_badware/?hl=tr

  hadi ilk ifşayı ben yapayım.
  (bkz: altyazilifilmizle.org)