şükela:  tümü | bugün
  • bilim 101 kısa belgesel kanalı. kanalda kısa türkçe bilimsel belgesel filmler, uzay, sanayi, elektrik ve bir çok ilginç konu ile ilgili kısa belgeseller mevcut.

insan doğasından bilgisayarlara, teknolojik gelişmelerden uzay araştırmalarına kadar uzanan geniş bir skalada eğlenceli animasyonlar yapıyorlar.

“önemli olan soru sormaktan vazgeçmemektir, meraklı olmanın kendince sebepleri vardır.” albert einstein.

kanal linki
  • youtube'da türkçe yayın yapıp gerçek anlamda bilgi verici olan ender kanallardan birisi. hitap ettiği kitlenin sadece çocuklar olmaması çok güzel.

bu kanalın yayıncısından videoları 8 dakikadan az tutmamasını rica ediyorum. örneğin; motorla ilgili bir video çekmiş ve daha fazla detay vermesini isterdim.
  • bir kitap olsaydı kapağında dil çıkaran einstein olurdu.
  • takip ettiğim çok renkli ve harika bir youtube kanalı 30 mayıs 2018 yılında faaliyete geçmiştir.
    hakkında bölümünden çok şirin bir yazı paylaşmak istiyorum

-eğer hesaplarımız doğruysa birlikte çok parlak bir geleceğimiz olacak!

-bilimle kalın
  • çoğu zaman yanlış okunarak (bkz: bim 101) bim ile a 101 mi birleşiyor diye heyecanlandığım başlıktır. yapmayın lan fakir kalbime inecekti.
  • sevimli animasyonlari, akici anlatimiyla, kurgu/montaj isini hazirladiklari videolara cok guzel yediren beni yakalamis, nerdeyse bu ise basladiklarindan beri takip ettigim youtube kanalidir.

genellikle guncel konulara deginmeleri, halk arasinda asparagas olarak dondugunu dusundugumuz bilgileri, bilimsel aciklamalari ve orneklemeleriyle anlatmaya calisan adam gibi kanaldir.

uzun zaman once aklimizdan gecen; "ulan su kanal, su konuyu kendi tarzlariyla anlatsa ne guzel olurdu" diye dusunurken bu hafta pat diye " bitcoin nedir? nasil calisir? " videosunu yayinlamis ve gonullere taht kurmayi basarmistir.

sevgili bilim 101 ekibi eger burayi takip ediyorsaniz, sizi seviyoruz bilin istedik.
    hesaplariniz dogru cikarsa, ayni parlak gelecekte gorusuruz *