şükela:  tümü | bugün
 • "yaratili$ gercegi" adi altinda yuruttukleri beyin yikama projelerini okul servislerine kadar ta$imayi ba$armi$, dur denilmesi gereken topluluk. bilim ara$tirmasi (!) konulu yayinlarinin yarisi dini iceriklidir. ara$tirma sirasinda din ile bilimi kari$tirmak, ikisini ili$kilendirmeye cali$mak buyuk hatadir, dini istismar etmektir.

  anlayi$larini $u $ekilde dile getirmektedirler: "yaratili$ ile bilim arasinda hicbir aykirilik mevcut degildir. bilimsel gercekler, yaratili$i desteklemekte ve dogrulugunu ortaya koymaktadir." "yaratili$i ispat ediyoruz" havasindadirlar. kendilerine gulmek cagda$ insanin en dogal hakkidir.

  ayrica bu kimseler buyuk ataturk'u kullanarak bir yere gelmeye cali$maktadirlar. sitelerinde "ataturk ve din" konusundan uzun olmamak kaydiyla "ataturk'un laiklige baki$i" da anlatilmaktadir. laikligi butun benlikleriyle savunuyor gibi gorunmelerine kar$in neden dini vicdan meselesi olmaktan cikarip pazarlamaktadirlar, bilinmez.

  "ari taklidi yapan orkide", "ko$arken agaca carpip olmeyen mucizevi maymun" gibi abuk sabuk konularla genc beyinleri sulandirmaya cali$an vakif elemanlari, "evrim teorisi zaten butun dunyada coktu" nidalariyla kendilerini kandirmaktadirlar. gercek ataturkculer ve gercek anlamda fikriyle, vicdaniyla inanan insanlar bu kurumun sacmaliklarini dikkate almamalidirlar.
 • din kavramının metafizikten ibaret olduğunu anlamayan bünyelerin, "bakın bizde bilimle ilgileniyoruz bizim neyimiz eksik onlardan*" diyerek kurduğu vakıf. tabi bilim denen şeyin yanına yaklaşmaya vakıf olamamışlardır o ayrı. komik oluyorsunuz, bırakın bu işleri.
 • adnan hocacıların bir oluşumudur. sokaklarda bedava kitap dağıtırlar, yandaşları televizyonlar için belgeseller hazırlarlar.
 • hakkında ekşi sözlük'te yazılan yazılar nedeniyle fatih 1. asliye hukuk mahkemesi'nden 2005/116d.iş sayılı dosyadan yazıların bulunduğu başlığın tedbiren yayına kapatılması talebinde bulunmuş, mahkemece bu talepleri 01/09/2005 tarihinde ve 2005/88 karar no. ile reddedilmiş vakıftır.

  mahkemenin tedbir talebini red kararı
  http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471393343/

  dilekçeleri
  1. sayfa http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471364882/
  2. sayfa http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471385281/
  3. sayfa http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471387515/
  4. sayfa http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471389507/
  5. sayfa http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471373014/
  6. sayfa http://www.flickr.com/photos/kanzuk/471392197/
 • küçükken sefaköydeki devasa reklamlarını görüp aaa ne güzel atatürkçü bir kurum zannettiğim fakat adnan hoca nın neler şeettiğinin anlaşılmasından sonra takiyyeciler die küfürleri dizdiğim vakıf.. yada (bkz: tarikat)
 • `charles darwin "gözleri düşünmek beni bu teoriden soğuttu" diyerek, evrim teorisinin canlılıktaki üstün yaratılış karşısındaki çaresizliğini itiraf etmişti...´

  `tüm canlıların, bilinçli bir yaratılış olmadan, tesadüflerle ve doğal etkenlerle ortaya çıktıklarını iddia eden evrim teorisi, canlı bedenlerindeki üstün tasarımlar karşısında çaresiz durumda. bu "tasarım" örneklerinden biri, darwin'in uykularını kaçıran gözlerdir.´

  şeklinde bilimsel makalelere sahiptir. işin kötü tarafı bazı deneyler hakkında bilimsel bir yazı ararken karşılaştığınız sitelerin çoğu bu türdendir.
 • sizi mehter marşı ile karşılan bir siteye sahip kuruluş(?).
  http://www.bilimarastirmavakfi.org/
  (bkz: fantastik web siteleri)
 • adnan oktar hakkında devam eden yargılamanın hukuka aykırı şekilde gerçeleştirildiği iddiasını a3 kağıda detaylı bir şekilde yazıp, türkiye'deki bütün avukatlara postalayan vakıf.

  ısrarla yargıtay'ın hatalı şekilde yargılamaya devam ettiğini belirtip, davanın düşürülmesini talep ediyor ve bu konuda başbakan ve adalet bakanı'ndan konu hakkında müfettiş görevlendirmelerini istiyorlar.

  işin retorik kısmı bir yana, çoğunluğu ilgilendirmeyen bir konuda, türkiye'deki binlerce avukata posta gönderebilecek mali güce sahip bu vakfı bu çabalarından ötürü altın lale'ye aday gösteriyorum.
 • sabah sabah masamda adlarını taşıyan koca bir paket görüp şaşkına döndüğüm, bütün gün, tanrım neden ben, neden ben diye düşünürken, aynı saçmalıkları bütün avukatlara postaladıklarını ve seçilmiş kişi olmadığımı anlayıp rahatladığım bilimin b'sinden, araştırmanın a'sından habersiz vakıf.