şükela:  tümü | bugün
 • fıtrat algısına ihanet olan kavram, sözde ülkeyi yönetenlerin dillerinden düşürmediği.. duydukça malum şahısların ağzından irrite oluyorum. toplumsal hayatın bilimsel ilkelerle düzenlenmesi gerekliliği ne yazık ki bir kez daha kendisini gösteriyor.
 • (bkz: coronavirus) nedeniyle bugün saat 16:00-16:30 arası üç bakanlık ile birlikte toplantı yapacağı duyrulan siyaset üstü çalışan ve halk sağlığını şiar edinen kurul.

  toplantıda sağlık bakanı, millî eğitim bakanı ve teknoloji ve ticaret bakanı ile salgına dair önlemler ve acil eylem planı üzerinde brifing verip görüşecekleri haber bültenlerinden belirtildi.

  kaynak: halk tv diplomasi programı.
 • türkiyeyi şu an yöneten oluşum. -gibi geliyor bana.
 • şu ablanın görevi iyiymiş. en sağlam bilgi ondan alınır gibime geliyor.
  doç. dr. gülay korukluoğlu (ulusal viroloji laboratuvarı sorumlusu)
  burada da bazı açıklamaları var. https://www.haberturk.com/…li-sonuc-verecek-2586629
 • bilim kurulu demişsiniz ama doktor kurulu gibi bir şey olmuş.

  bu listenin içinde benim gözüm en çok sosyoloji ve istatistik biliminden birilerini aradı.
 • intaniyeciler derneği gibi olmuş kuruldur. bari antalya'da otelde yapsınlar toplantıları. sanırım salgın sürecini sadece hastalık olarak düşünüyorlar.

  oysa sosyoloji ve istatistiğe ek olarak,
  - kaynak yönetimi,
  - afet ve kriz yönetimi,
  - basın ve halkla ilişkiler,
  - ulusal güvenlik
  - ulaştırma
  uzmanlarının da yer almasını beklerdim.

  ayrıca artık daha fazla oyalanmayıp test setlerini üretecek alternatifler bulmaları gerekiyor. "heralde salgınlarda test setinin önemini bu kadar enfeksiyon hocası bir araya gelip akıl edebiliyordur" diye düşündüm de, vaka çıkana kadar eldeki testleri yurtdışına sattıklarına göre edemiyorlarmış.
 • bu kuruldan kimi görsem mutlu oluyorum ve şaşırıyorum. şu zamana kadar gördüklerim arasında hiç badem bıyıklı bir kişi de görmedim. hepsi olaya çok hakim gözüküyor ve mantıklı konuşuyorlar, şarlatanlık yapmıyorlar.

  tanım: bugünlerde ülkede doğru kararları aldıran kuruldur.
 • (bkz: sağlık kolu)
 • arkadaşlar bu kurum çok afedersiniz mahvolmuş gibi geldi bana. bu kurumun hangi üyesini görsem korona salgınıyla ilgili realiteden uzak şeyler söylüyor. ben bu durumdan acayip rahatsızım adamlar canımla ailemin arkadaşlarımın canıyla oynuyor ve bundan hiç rahatsız değiller yada rahatsızlar çekindikleri bir durum var. ettikleri yemini unuttukları için utanırlar umarım. (hepsini zan altında bırakmak istemem belki aralarında hala meslek ahlakina uygun hareket eden vardır.) benim bahsettiğim ateş kara ve hasan tezer.
 • koronayla ilgili olanının üyelerinin mütemadiyen televizyon yayınlarına çıkıp durduğu kurul.

  ne zaman çalışıyorlar ne zaman dinleniyorlar, çok merak ediyorum. amaç halkı bilgilendirmekse aralarından bir tane seçilir, televizyonlara çıkar ama yine öyle saçma sapan gazetecilerin olduğu tartışma programlarına değil.