şükela:  tümü | bugün
 • faydalı bir mekan. gidiyorsun geziyorsun. iktisat, edebiyat, tarih, felsefe gruplarına katılıyorsun. önemli yarı önemli adamlarla tanışma, fikir alıverişinde bulunma imkanın olabiliyor. ücretsiz ders kurumu bi nevi. resim atolyesi mevcut. bi de talep azlığından ertelenmiş fotoğraf ve sinema çalışmaları da mevcutmuş. gezilesi görülesi.
 • ilim irfan yuvası. sıcak, yeşil, sakin, heyecanlı, sebil mekan.

  ayrıca adam seçmek için ideal bir başlık! ` :anlayan beri gelsin`
 • eskiden aksaray'da idi yerleri, demek ki taşınmışlar, iyi olmuş. bir ara dücane cündioğlu burada tefsir dersleri veriyodu.
 • istanbul'da vefa'dadır,
  internette şurada: http://www.bisav.org.tr/
 • alternatif ilim yuvası. erkeği için de kadını için de öyle.
  er kişi üniversitede bulamadığı yerli havayı ve üslûbu burada bularak medeniyet teneffüs edebilmekte; mestûre hanım kişi ise büyük ölçüde mahrum bırakıldığı akademik ortam-öğrenim imkân ve ihtiyacına cevabı nisbeten de olsa, sembolik de olsa bulabilmektedir burada.. veya bana böyle geliyor.

  işin bir diğer güzel tarafı da şu: üniversiteye mahzâ (b)ilim öğrenmek niyeti ile gidip o istikamette cehdügayret göstermek pek çok insan için muhaldir, böyle durumlar istisnâ, bu halde olan insanlar müstesnâdır. mevcut maddî kaygılar ve emeller sebebiyle üniversite çoğu kimsenin gözünde meslek için basamak veya sosyallik ve sosyal ortamlara katılmak için vesîle olarak görülmekte iken bsv* tarzında faaliyet gösteren müesseselere meseleleri anlamak, kavramak, tahlil ve tahkik etmek kabîlinden ilmî insiyaklarla yönel(ebil)iniyor.
 • ogrenciyken daha sosyal bilimlere merakliyken gittigim, seminer takip ettigim yer iken simdilerde bilimin her cesidinden kopmus olacagim ki orda calisan bir arkadastan tekrardan rahat rahat gidebilmem icin halk gunu talep ettigim yerdir. tabi halk gununun icerisinin nasil doldurulacagi ayri bir sihlettir.
 • ibrahim zeyd gercik`ten iletisim psikolojisi, ihsan kabilden sinema, ihsan fazlioglundan felsefe seminerleri dinlenilen ilim yuvasi...
 • faydali atölye calismalari yapan, sosyal bilimlerde yavas yavas iddiali elemanlar yetirtiren vakif. lakin turk edebiyati hakkinda pek bir aktivitesi bulunmuyor. bulunanlar cogunlukla eski türk edebiyati üzerine. eski türk edebiyatindan sahane eserler basildi, dersler verildi-mis- evet ama yeni turk edebiyati, edebiyat teorisi gibi alanlara da acilim yapmali. ama bunu "seminerde bu da oluversin" tadinda degil de daha bi organize sekilde yapmali. disardan tane tane hocalar cagrilmaya baslanmis gerci. hadi bakalim gerisi gelir umarim.
 • bu sene bahar dönemi osmanlica seminerlerini 9 mart - 22 haziran 2009 tarihleri arasinda gerceklestirecek vakif. ayrintii bilgi icin:

  http://www.bisav.org.tr/…ik_detay/index.cfm?id=1180