şükela:  tümü | bugün soru sor
  • diyanet işleri’nin 2019 bütçesi 7.7 milyar liradan 10.5 milyar liraya çıkarılarak mit bütçesini 5’e, yatırımcı bakanlıkların bütçesini de 4’e katladı. bütçede bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı bütçesi yüzde 56 oranında azaltıldı. ortamlarda "yerli ve milli üretimi destekledik" derseniz, yalan söylediğinizi nereden bilecekler.

1400 küsür yıldır değişmeyen müfredata sahip bir kitabı anlatabilmek için daha ne kadar bütçe lazım merak ediyorum.
  • gelecek, ahirette...
  • diyanet kisvesi altında hangi cemaatlere, terör örgütlerine akıtılıyor bu para acaba diye düşündüren konu
  • sadece cahil hükümetlerin yapacağı eylem.
  • her yıl vahiy gelip mukaddes kitap değişmiyor ki,bütçesi artırılsın.
    israf bir zamanlar haramdı.
  • sırat köprüsünden dronelarla geçemeyeceksiniz. tabiki para diyanete gitmeli. yalnız o pahalı arabaları falan çözemedim. bir anormallik var. israf haramdı. faiz de yenmiş. o da haramdı sanki.
  • allahçı proletaryayı sevindiren olay, neticede onların ve gerçekleştirdikleri allahçı proleter devrimin bir güç gösterisidir.
  • minimum %70'i bu dünyanın önemsiz olduğunu, asıl önemli olanın öteki dünya falan olduğunu düşünen bir millet için olumsuz hiçbir anlamı olmayacak gelişmedir.

aklın yolunu seçmiş, hamasete prim vermeyen ülkelere dükkanın dışından içerideki yemeklere yutkunarak bakan yeşilçam çocuk oyuncuları gibi bakmaya devam edeceğiz.
  • o diyanete aktarılan paradan , diyanetin bütçesinden bir kişiye bile haksız yere para veriliyorsa ; yani kul hakkı yeniyorsa " ki onca bütçeden illa ki kul hakkı yeniyordur"
    - yapandan, yaptırandan,göz yumandan, allah adına , allah'ın adını kullanarak halkı soyanlardan ,onları oraya gorevlendirenlerden, cemil cümlesinden benden ,benim cebimden kendileri için kullandıkları paradan ,hepsinden hakkımı haram ediyorum , allah onları kahretsin kahretsin kahretsin