105 entry daha
  • son zamanlarda insanlarin fazlasiyla düştüğü hata.
  • bilim sorgulamaktır, araştırmaktır, reddetmek, ortaya kendi araştırmaların sonucu karşı görüş sunmak ve kanıtlamaya çalışmaktır. bilim bir otorite değildir ancak bilimsel görüşler her zaman dikkate alınmalıdır.
  • doğru görecelidir, mutlak olan gerçektir.
  • bilim çoğu kez kendini çürütmüştür. ama karşıtları için aynı şey söylenemez.
  • bilim bir dogma değildir, dolayısıyla üzerine tekrar tekrar düşünülebilir, sorgulanabilir. ama öyle kafaya göre; yea abi bu bana çok saçma geliyor yea... yok ben bunu kabul etmiyorum! diyerek sorgulanmaz. eğer kastınız buysa.
  • tek tek tüm bilimsel veriler sorgulanır, ama bilimsel yöntem ve bilimin kendisi sorgulanamaz otoritedir.

tek hakiki yol gösterici, mürşittir.

düşük iq'luların anlamakta güçlük çektikleri, bilimin tek bir bilimsel veriden oluşmadığı.

lego gibi, bilimin parçaların her biri girer, çıkar, atılır, değişir, yerine yenisi gelir. zaten bilim bu sorgulama sürecinin kendisidir.

bir tek bilimsel veri zamanla yeni verilerle genişletilebilir, değişetirilebilir, hatta toptan reddedilebilir.

ama bilim ve bilimin otoritesi reddedilemez.

merkezkaç gücünü reddedersen hızlı tren virajda savrulur, yerçekimini reddedersen uçakların piste çakılır.

bilimin ve maddenin gerçekliğini insanlık tarihi boyunca reddeden birçok felsefe akımı oldu. binlerce yıl boş havanda su dövdüler.

bilimi reddedenleri, anayolda bir kamyonun hızı ile kitlesinin çarpımı ile ortaya çıkan momentum gücünü test etmeye davet ediyorum. bilim çarpar adamı.

böylelikle darwin'in ortaya attığı bir diğer bilimsel teoriyi (doğal seçilim) de sınayabiliriz.
  • felsefeye ne kadar cok ihtiyacimiz oldgunun gostergesi bir durum.
  • maske takmak istemeyenlerin yeni bahanesi bu zannımca.
  • fatal error

bilim insanları bilimi sorgulanamaz otorite kabul etmez
    e zaten bilim ilim ne ki diyen de kabul etmez.

bu başlık mantık evreninde karadelik açma tehlikesi taşımaktadır.
  • bu ancak bilimin yöntemini anlamayan birinin eleştirisi olabilir.
1622 entry daha
hesabın var mı? giriş yap