şükela:  tümü | bugün soru sor
  • henüz açıklayamadığı şeylerdir. zaten her şeyi açıklamış olsaydı bundan sonraki bilimsel çalışmaların anlamı kalmazdı.
  • aşk.
    ne yapıyor da bunlar oluyor lan.

edit:
    çok değerli arkadaşlarım dönüş yaptılar. (bu dönüşleri bekliyordum)

@zengin mineralli maden suyu
    @kara buyucu
    @aran suildur

çok teşekkür ederim. zahmet ettiniz.
  • ezoterizmde bir karşılık barındırması yüksek ihtimal şeylerdir.
  • bilim nasıl sorularına cevap verir. niye, niçin sorularının çoğu karşısında aciz kalır.

örn:
    + yerçekimi şöyle böyle...
    - niye yerçekimi var?

edit: mesajla ve diğer entrylerle bazı cevaplar geldi. verdiğim örnek çok sığ bir örnek, kabul. bu yüzden asıl anlatmak istediğimi açıkça belirtemedim. demek istediğim kütleçekim (veya başka vb.) nedenler dolayısıyla yerçekiminin neden/niçin/niye oluştuğu. garip bir soru ama sorulmaya engel değil. aslında üzerinde yıllardır tartışılan, felsefedeki kadim bir soru bu. "neden bir şeyler var ?"
  • (bkz: bermuda şeytan üçgeni)

gemi ve uçak kazalarının nedeni açıklansa da, sadece mürettebatın kaybolduğu olaylar açıklanamadı.
  • bilim niye sorusuna da cevap verir nicin sorusuna da. ıkisi de birbirine cok yakin sorular esasinda. ornegin nukleusa girip cikan birsuru protein var ama dna-binding ozelligi yok hepsinde. "niye hepsi nukleusa girdigi halde dnaya baglanmiyor" sorusunun cevabi baglanamayanlarin dna-binding domainine sahip olmamasidir. "nasil baglaniyorlar" sorusunun cevabi ise dna-protein interaction incelemesidir. niye sorusunda ise proteinler arasi yapi incelemesi yapilir. klasmanlari farkli yani
  • lol de 0 a 10 giden katarina