şükela:  tümü | bugün
  • eğer bir gün birisi bunun yöntemini bulacaksa mutlaka japon bir bilim adamı ya da ekibi olacaktır bunu başaran. neden derseniz, ben japon'lar kadar uyku konusunda obsesif, uykuda geçen zamana acıyan, daha az uyku ile daha çok iş yapma mevzusuna kafa yoran bir millet daha görmedim. ilk olarak onlar değil de isviçreli bilim pandaları bulsa bile formülü mükemmelleştirenler japonlar olacaktır, içimde de böyle garip bir his var. hayırlısı.
  • her bilimsel gelişmeye sevinçle koşan koyunlaşmış insanıın mutluluk içinde 22 saat mesai yapacağı günlerdir. geri kalan saatler yemek ve sıçma molası.
  • uykuya ihtiyaç kalmayınca, patronlar elemanları daha uzun çalıştırmak isteyecektir.
    mesai sabah 8 gece 12 olacaktır. aman diyim. böyle iyi...
  • bilimin uyanıklığa bulacağı çözüm kadar önemli değildir. bir de rakı şişesinde balık olsam.
  • aslında hepiniz uyuyorsunuz, haberiniz yok. amk pilleri..
    (bkz: the matrix)
  • uykuya değilde uykusuzluğa çare bulacakları günü daha çok istiyorum. kaç gecedir uyku düzeni namına birşey hatırlamıyorum açıkçası.bir sistem yapsalar böyle, her gün istenilen saatte yatacak ve kalkacak. çağımızdaki çözümler bir işe yaramıyor, ya mal gibi yapan haplar, ya da saçma saçma yöntemler. yok vişne için, yok yatağa girmeden götünüze çubuk sokun, yok yatakta 15 dakika hareketsiz bekleyin. neye benziyoruz robota mı?
  • sen git evrilirken 6 ay kış uykusuna yatma lüksünü ayılara kaptır, sonra gel burada uykuya çözüm ara.

her sabah sıcacık yataktan kalkarken ettiğim küfürleri şimdi şuraya yazarım, gücenirsiniz ibineler.

(bkz: uyku ve gerçeklik arası görülen boyut paradoksu) ben buna bilim derim.
  • uykuyu problem gibi algılayan zihniyete çözüm bulması gerekirken iyice sapıtacağı gün olacaktır.
  • psikanaliz bulmuş fakat modern tıp bulamamıştır. bilinçaltı takıntılarından kurtulduğunuzda mışıl mışıl uyursunuz.

(bkz: #45318936)
  • uyanık olunan her saat öyle müthiş şeylerle meşgul oluyoruz, öyle güzel şeyler yapıyoruz ki, uykuya giden her dakikamız maalesef ziyan, boşa ve gereksiz olduğu için iple çekilen gün.

doğal olan her şeyden biraz daha uzaklaşalım, hayatımızda ne varsa hepsi yapay olsun, hatta bizzat bizi de kapsüle çevirsinler, bir düğmemiz olsun ya da suya filan atılınca insan oluruz.