• geleceğe dönüş serisinde 2015
    2001 space odyssey'de 2001
    blade runner'da 2019 olarak öngörülen yıllara gelmişiz geleceğiz, hala bahsedildiği gibi bir dünya yok.

bilimkurgu senaristlerine tavsiyem en az bir 100 yıl ileri tarihe atıfta bulunmaları.

bak hala blade runner 2049 diye film çekiyolar akıllanmamışlar. 2049 da gelecek. o zaman da 2099 mu diyecekler...

edit: stormblade adlı yazar uyardı, space odyssey'in 2010 diye de kitabı varmış. o da yalan olmuş. tekrar teşekkür ederim.
  • teknoloji dediğimiz şeyin şuan hala ne kadar ilkel olduğunu görmek gerçekten şaşırtıyor. teknoloji alanındaki makaleleleri bir okuyalım ve görelim. saygılar
  • bilimkurgu aşığı biri olarak üzülmeme vesile olan durum. ne zaman ulaşacağız bu teknolojiye ? ne zaman zamanda yolculuk mümkün olacak ? kaç yüzyıl sürecek ? torunlarımızın torunları görebilecek mi ?

ne zaman şu sığlıktan kurtulacağız ? ben anlamıyorum bir türlü. biri lütfen tahmini bir zaman söylesin. sabredemiyorum çünkü.

edit : zamanda yolculuk, yıldızlara seyahat gibi teknolojilerden bahsediyorum. dokunmatik ekranlı cihazlar gibi basit şeylerden değil.
  • hiç orijinal star trek dizisini izlememiş birisinin tespiti. otomatik açılan kapılar, cep telefonları ütopik olarak görülüyordu ama 30-40 yıl sonra normal görülüyorlar.

edit: daha yakın zamana ait bilim kurgu filmlerinde dokunmatik ekranlar geleceğin teknolojisi olarak tanıtılırken şimdi telefonlarımız bile dokunmatik.
hesabın var mı? giriş yap