şükela:  tümü | bugün
 • hayata, evrene ve her şeye dair paylaşımların yapıldığı bir facebook sayfası.
 • geniş yelpazeli paylaşımlarıyla bilimkurgunun her türüne ilgi duyanların açlığını giderebilen bir güzel facebook oluşumu. facebook'ta geçirdiğim zamandan keyif alma nedenim.
 • internet sitesi de kısa süre önce yayına girmiş..

  twitter
 • general mobile ile ortaklaşa bir kısa bilimkurgu öykü yarışması düzenleyen platform. yarışmanın seçici kurulunda yer alan isimleri görünce insanın öyküyü yazmaya başlamadan önce ceketinin düğmesini ilikleyesi geliyor. bunca değerli insanı bir araya getirmeyi başardıkları için tebrik etmek lazım.

  türkiye'nin ilk bilimkurgu dergisi olan antares'in kurucusu sezar erkin ergin, atılgan ve daha nice bilimkurgu dergisinden tanıdığımız bülent akkoç, metis bilimkurgu serisindeki tek yerli kitap olan son tiryaki'nin yazarı müfit özdeş, lali berte'ye mektuplar kitabının da yazarı mecit ünal, varoluş'un yazarı gürhan öztürk, metal fırtına serisinin yazarlarından orkun uçar, zafer emecan, üstar kaan zambakçı ve daha nice isim...

  ödüller ve katılım koşullarına dair ayrıntılara buradan ulaşılabilir.
 • general mobile sponsorluğunda '2100 yılında akıllı cihazların hayatımızdaki yeri ve önemi' konulu kısa öykü yarışması düzenleyecek olan kulüp.
  teşvik edici ödüllerin yanında, jürideki değerli insanların öykünüzü okuyacak olmaları bile katılım için yeterlidir.

  yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

  jaffa kree
 • aldığım duyumlara göre, bazı takipçilerini 'önce plazma ışın topuyla sersemletiyor, ardından da foton torpidosuyla imha ediyormuş.' eminim bu imha edişin kendilerince mantıklı bir nedeni vardır tabi ama uzun bir zamandır sayfanın sıkı bir takipçisi olarak, her an foton torpidosuyla imha edilme endişesi taşımıyor değilim. hatta açıkça itiraf etmek gerekirse korkuyorum...

  kısıtlı imkanlarla büyüyen, çok zor şarlarda gelişen güzel bir platform. zor şartlar derken, gerçek anlamda zor şartlar. sayfa adminlerinden birini de tanırım, general mobile discovery telefonuyla hazırlardı paylaşımlarını, sanırım general mobile bunun haberini almış olmalı ki, sayfanın düzenlediği öykü yarışmasına sponsor oldu. iyi oldu.

  imha edilme karkusuna rağmen hala sıkı bir takipçileriyim. tüm paylaşımları ve emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum. iyi ki varsınız.
 • "bilimde bu hafta" temalı yazı dizisini düzenli olarak yayınlayan tek platformdur kendileri.
 • hem bilimle ilgili, hem kurgusu ile ilgili harika paylaşımların yapıldığı, bilim ve bilimkurguyu sevdirmekle güdülenen, değerli ve yetenekli yazarları barındıran, beynimize iyi gelecek, her ortamda takip edilecek, bir internet oluşumu.
 • yazar kadrosunu gün geçtikçe geliştiren ve kaliteli içerik üretimi ile dikkatleri üzerinde toplayan, eşi benzeri paralel evrenlerde bile olmayan kulüp.
 • yaklaşık 1 senedir faaliyette olan, amacı bilimkurguyu türkiye'de daha geniş okur/izler kitlesine ulaştırmak olan topluluk. sinema, televizyon ve edebiyat alanında genişlemekte olan bir makale kütüphanesine sahip. bir web siteleri olmakla beraber, twitter, facebook ve instagram'da da etkinler. youtube kanallarında paylaştıkları bilimkurgu kısa filmleri ilgiyle takip edilmekte.