şükela:  tümü | bugün
 • " bilime önem veren ve birikimlerini paylaşmak isteyen bilim insanlarının bir araya gelmesiyle kurulan site" olarak tanımlamışlar kendilerni, caner taslaman, enis doko gibi isimlerle de bağlantıları var gibi görünüyor.

  ismini burada zikretmek istemediğim ve hristiyanlık kisvesi altında dünyanın en saçma işlerine imza atan örgütsel oluşumuyla (*) aynı ismi taşıması ise kötü bir tesadüf olsa gerek.
 • kaliteli ve özgün içerikleriyle ileride adından çok söz ettirecek gibi. mevcut takipçi sayısıyla zaten şu anda bile hatırı sayılır bir ilgi görmüş durumda. fizik, biyoloji, astronomi, bilim tarihi, matematik ... alanlarındaki yazdıkları yazılara bakılırsa alanında uzman kişilerin işin içinde oldukları rahatlıkla görülebilir.

  web sitesi: http://bilimoloji.com/

  sosyal medya hesapları da şu şekilde:
  https://twitter.com/bilimoloji
  https://instagram.com/bilimolojicom
  https://facebook.com/bilimolojicom
 • sitenin sahibi, editörü - ya da her nesiyse artık - enis doko isimli şahıstır.

  kendisi caner taslaman ekolünden bir kişidir. hatta beraber yazdıkları veya edite ettikleri kitaplar da vardır.

  (bkz: kuran ve bilimsel zihnin inşası)

  (bkz: allah felsefe ve bilim)

  sitenin içeriğine gelince, osmanlı'da bilim, islam'da bilim kabilinden; tahmin edersiniz, pek çok yazı bulunmaktadır. (kimyanın babası müslüman bilim insanı cabir bin hayyan, bir osmanlı anatomicisi şemseddin itaki, oruç tutmak beyni güçlendiriyor depresyonu azaltıyor hastalıklardan koruyor, oruç tutmak beyni güçlendiriyor, gödel ve islam...) geri kalanlar da güncel konular, komplo teorileri üzerinden şekillenmiş yazılardır. (atlantis, kuantum, ekin çemberleri...)

  şahsen merakımı celbeden herhangi bir şey göremedim. pek bir sığ duruyor. caner taslaman ekolü diyebileceğimiz, yani islam dinini bilimle veyahut günümüz mevzularıyla hemhal etme olayının bana manasız gelmesinin de bunda tesiri olsa gerek.

  sonsöz olarak, bu ekole bağlı sözlükte hayli sayıda kişi olduğunu biliyorum. yanlış anlamayın, sizi ya da siteyi kınıyor değilim. sadece ortaya bir iş konulmuş ve ben bunu beğenmedim. ekollerden vesayre bahsetmemin sebebi de benim gibi düşünen arkadaşları olası bir zaman kaybından kurtarmak istememdir.
 • serbest çağrışım: (bkz: scientology)
 • içeriklerdeki ortalama okunma sayısı 300 civarıyken facebook sayfasında 65 binden fazla takipçi bulunan site. benim ilginç ya da yeni bir bilgi bulamadığım sitedir aynı zamanda. umarım geliştirebilirler.