şükela:  tümü | bugün
  • merhabalar,

biz bilgi üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans programı'nda eğitimlerine devam eden iki arkadaşız.

yapmakta olduğumuz varoluşçu psikoloji ve onkolojiyle alakalı bir araştırmayı -süpervizörlüğünü okulumuz hocalarından ferhat jak içöz'ün yaptığı- arjantin'de 2.si gerçekleşecek olan varoluşçu psikoterapiler dünya kongresine gönderdik ve kabulü geldi. daha da spefisikleştirmek gerekirse heidegger'i temel çıkış noktamız kabul ederek ölüm ve das man arasındaki spesifik ilişkiyi incelemeyi amaçlıyoruz. yalnız sponsor bulamazsak gidemeyeceğiz. araştırma hem onkoloji camiasında hem de varoluşçu psikoloji camiasında daha önce yapılmamış bir araştırma olduğu için herkesi heyecanlandırdığını gördük. çağdaş varoluşçu psikolojinin kurucuları diyebileceğimiz üstadların da katılacağı bu kongrede bulunmak inanılmaz bir fırsat. ülkemizi bu şekilde temsil edebilme fırsatı elimize geçmişken bu imkanı kullanmak istiyoruz.

araştırma bütçesi olarak da 10 bin tl olarak belirledik. bu bütçenin içerisinde;

-uçak bileti giderleri

-kongre kayıt bedeli

-kalacağımız süre boyunca konaklama bedeli

-vize ve pasaport giderleri olarak en düşük ücretler üzerinden hesapladık.

tüm bu bilgileri teyit edebilmeniz için ekte size kabul alan araştırmamızın ;

-gerçekleşecek kongrenin sitesini http://www.2docongresomundialdeterapiaexistencial.com/

-kongre biletlerinin olduğu siteyi https://www.eventbrite.com.ar/…-34893687960?aff=es2

-yine dileyenlere çalışmanın abstractını da gönderebiliriz.

sunuyorum.

aranızdan böyle bir araştırmaya az veya çok destek vermek isteyen olursa diye ıban numarımızı paylaşıyorum.

ıban no : tr54 0001 2009 7540 0001 0567 39

bağış geldikçe bütçeyi güncelleyeceğiz, aklınıza gelen her türlü soru için mesaj atabilirsiniz ve tabii bağış yapan ve isteyen herkese fatura bilgisini vereceğimizi söylemek istedim.

şimdiden çok teşekkür ederiz, sağlıcakla kalın.
  • iban at panpa. 1000 tl ateşleyim.

şaka lan şaka.
    bize ne olm sizin bilimsel projenizden.
    okulun bütçesi varsa yapın, olmadı tübitak desteği isteyin, olmadı aile bakanlığı, olmadı bilim ve teknoloji bakanlığı, kalkınma ajansları falan da olur.
  • anladığım kadarıyla araştırma için değil de kongrede tebliğ sunmak için istenen destektir. başlığın yanlış açıldığını düşünmekteyim. kongre katılımları genellikle bap (bilimsel araştırma projesi)'lar içerisine yedirilir. ancak bildiğim kadarıyla, bap başvurusu için ya üniversitede öğretim üyesi ya da doktora öğrencisi olmak gerekiyor.

kongrede tebliği araştırmacılardan birinin sözlü olarak sunması yetiyor. bence hocanın gönderilmesine yoğunlaşılmalı. hem (büyük ihtimalle) hizmet pasaportu alabilir, hem de öğretim üyesi ise kongre desteği alabilir.

...ben de "denek olmak" hayaliyle başlığa gelmiştim...
  • bir kere belirlenen bütçe araştırma bütçesi değil, gayet kongre giderleri bütçesidir.

araştırma dediğin şey, bilimsel yöntem ve teknik kullanarak yapılan çalışmadır. araştırma bütçesi dediğin şey de, bu süreç içinde harcadığın giderdir. kimyasal malzeme olsun, sarf malzemesi olsun, kitap/yayın isteği olsun, hizmet alımı olsun. bu tip kongre giderleri vs için bap ya da spor ve kültür dairesinin ayırdığı bütçeler vardır. en olmadı tübitak'ın bursları var, onlara başvurabilirsiniz.

araştırma projesi için destek denilince, benim de doktora tezim zor durumda, onların da tez ya da benzeri bir proje için yardım ihtiyaçları var, halden anlarım, elimden bir şey gelir mi diye düşünerek başlığa girmiştim. sonra düzgün türkçe kullanmanın neden önemli olduğunu hatırladım.

bak yine sinirlendim. kongre giderine bilimsel araştırma projesi demiş ya.
  • (bkz: sanal dilencilik)

bir bitmedi bunlar da. muhatabı biz değiliz bu işin, bir zahmet okulunuza, hocanıza vs. danışın önce. siz kongreye gideceksiniz diye toplanıp da para vermez kimse, vermesin de zaten.
  • merhabalar tekrardan

önerdiğiniz şeylerin hepsini ve daha fazlasını daha önce denedik ve hepsinden ret cevabı aldık.

başlık yanlış açılmış olabilir takıldığınız nokta bu ise bunun için kusura bakmayınız. ancak dünya kupası gibi 4 senede bir yapılan ve ülkemizden ilk defa kabul edilmiş bir kongreden bahsediyoruz. (poster sunumu da değil sözlü bildiri yapacağız) muhatap bulamadığımız için buraya yazmak zorunda kaldık zaten. belki daha deneyimli kişiler bizi yönlendirir diye ancak çözüm üretmek yerine baltalamak istemişsiniz.
  • işin sözel birimler tarafından giderseniz destek alamazsınız ,sanırım tıbbi bir yanı var anladığım kadar bu ayak altından başvurunuzu tekrarlarsanız biraz daha yükselir bu ihtimal , bunun dışında özel üniversitede oluşunuz sebebiyle zaten bap vs gibi desteklere sahip olduğunuzu sanmıyorum , mantıklı olan çalışmaya devlette bir hocayı yada yüksek doktorayı yapan birilerinide çalışmaya ortak edip ,bildiriyi onun sunmasını sağlamak olabilirdi .siz gidebilirmisiniz kendi bütcenizle evet bu kurla hayır.
  • "hacı arjantin'de kongreye katılacaz şimdi steak falan da yeriz üç beş bir şeyler ateşleyin" kampanyası.

gitmeyin amk paranız yoksa. bu kadar basit. ben de geçen sene londra'da kendi alanımdaki meşhur hocaların katılacağı bir konferanstan kabul aldım bildiri sunumu için, hesapladığmda tek günlük konferansın masrafları boyumu aşınca ve okuldan da ödenek alamayınca vazgeçtim. şimdi o çalışmayı başka bir yerde makale olarak kullanacağım.

sen de çalışmana o kadar güveniyorsan birkaç yüz dolar harcayıp o makaleyi yayın yap, makalen kaliteli ise o dediğin duayenlerin dikkatinden gene kaçmaz emin ol. eğer prestijli bir dergide yayına dönüşmezse zaten sözlü bildiriden bi bok olmaz.

kendi zaruri olmayan hevesleriniz için milleti söğüşleme sevdanızdan vazgeçin artık. bu sene de bu moda çıktı amk.
  • sahibine "dualarımız sizinle" diyerek köküne kadar (bkz: köküne kadar) destek vermek istediğim destek çağrısı.