şükela:  tümü | bugün
  • bilimle ilişkili herkesten yardım istediğim kampanyadır.

türkiye’deki önemli mecralardan olan ekşi sözlük ile birlikte bilimsel düşüncenin önemini vurgulayacağımız bir grup kuracağız.

gruba https://t.me/joinchat/mq9ykbrvnj6976zswsf6yw adresinden ulaşabilirsiniz.

düzenleme: bu başlığa girdi girerek ilk adımı tamamlayabilir, daha çok insana ulaşmasına aracı olabilirsiniz.
  • up!
  • umarım başarılı olur
  • başlık şöyle bir şey olsaydı şansı olabilecek bir başlık olurdu. (bkz: okumuş kariyerli kadınların küçük göğüslü olması)

kullanıcı çekmek için "bilimsel gündem yaratırken memeleri de unutmuyoruz kampanyası" olarak değiştirilmesi gereken başlık.
  • keşke tutsa ama bence de tutmayacak kampanyadır.

google'da en çok arananlar listesinde "cima etmenin sevapları" kendine yer bulduysa zor kardeşim zor...

dahil olmak istediğim gruptur.
  • okumak için kayda değer konular olur ister cima etmek olsun ister yemek yapmak ister volkanoloji yada mekanik yaşadığımız herşey bilimle alakalı sonuçta desteklenmeli.
  • göz ucuyla görüp sonra tekrar bakarım diye düşünüp; yarım dakika sonra sekmeye döndüğümde solda yer alan başlıklar arasında bulmakta güçlük çektiğim başlık. karınca kararınca destek vermek isterim ben de.
  • daha sanal kuantum dalgalanması diye başlık açılmamış ne bilimi konuşacak bu insanlar merak ediyorum cidden. açılan en bilimsel başlık x sınavında sorulan matematik sorusunun cevabı gibi bir şey yani. onda da 50 farklı cevap veriliyor zaten. bir aya kalmaz ilişki kurma sayfasına döner o grup.

tanım : tutmayacak kampanya.
  • "en kötü bilim girişimi dahi ne kadar kötü olabilir?" diyorum ge iştirak ediyorum.
    bir çocuk dahi bu girişimin iceriklerinden etkilenip bilime yönelse ve kelebek etkisi misali bir bilim fırtınasına yol açsa bile yeterdir, gereklidir.
    edit: bir ustteki arkadaş mental olarak bu girişimi baltalayacagina bir ucundan tutarsa çok daha doğru, çok daha ahlaki ve çok daha anlamlı olur. galiptir bu yolda mağlup.
  • +1