şükela:  tümü | bugün
 • çocuklara bilimi, öğrenmeyi sevdirmeyi amaçlayan pazar günü saat 16:15 cnntürk'te yayımlanan televizyon programı.

  esas tanım ise şu günlerde televizyonda görebileceğiniz en güzel iş.
 • asude altıntaş ve cihan özalevli’nin birlikte sunduğu cnn türk’te pazar günleri yayınlanan programdır.

  program çocukları hedeflediğinden anlatım dili olarak çok basit ve sempatikler.

  ve hemserin olarak, cihan adamsın demek istiyorum.
 • bilimden habersiz tiplerin sadece şov amacı güttüğü program.

  bir de programın ismi ciddiden saçma, evde denenmemesi gereken şeyleri yayınlıyorsunuz. bu yönde uyarı verip buna dikkat ederek isimlendirmeniz lazımken neyse la bişey demeyeceğim daha fazla. ama bari doğru düzgün güvenlik önlemi alın.
 • cnntürk'de bir komedi programı. şayet bilim programı olması için bilim insanlarının hazırlaması gerek.
 • bilimi herkesin anlayabileceği sade bir dille izleyicilerle buluşturan eğlenceli program. birçok konuda aklımızdaki deli sorulara cevap niteliğinde. saffet emre tonguç'tan ozan güven'e veya mehmet toner'e kadar çok farklı alanlardan insanı deney tüpleriyle vs. deney yaparken izlemek de değişik.

  normalde bir sivil toplum kuruluşunda çalışan sunucuları bu programı tamamen gönüllü bir şekilde hazırlıyor, emek veriyorlar. spor programını sunanın sporcu olma zorunluluğu olmadığı gibi, bilim programı yapanın da mutlaka bilim insanı olması gerekmediği aşikar. gençlerin temsilinin oldukça düşük olduğu ve genelde sadece medyatik isimleri sunucu olarak gördüğümüz tv dünyasında oldukça samimi hareketler. kaçırılan bölümler için
 • 'şeker yılanı' deneyi için karbonat ve şeker karışım oranı 4'e 1 dendi ve en nihayetinde 3'e 1 karıştırdılar. kapta 10 gram karbonat vardı üzerine 30 gram şeker eklendi ve deneye bu şekilde devam edildi.

  bir de içinde su olup da patlamayan balondan, su soğutmalı motor bağlantısını kurabilecek kaç kişiyiz tv başında, bu da tartışılabilirdi.

  konu başlıklarında durulmuyor, teknik ayrıntılar yeterli ya da yetersizdir bilemem ama tv başında bir vatandaşa hitap edecek şekilde aktarılmadığını düşünüyorum.

  hidrojenlerden bahsediliyordu, belli ki bir hidrojen atomu bir yerden bir yere geçecek başka bir moleküle filan bağlanacak ama birden reaksyon hızlandıran diğer bir madde çıktı piyasaya hop bütün konu kaput. hij biji anlamadım hojam ben.

  not: mit bastırs spor.