şükela:  tümü | bugün
 • jokond'un iddiasına göre petek hanım'ın meltem hanımdan daha iyi yaptığı temizlik türü. gerçi petek hanımın bir gece önceden bilinci sabunlu suda bırakmasını çok ilkel buldum, frosch gibi doğa ile barışık malzemeler önerdim, yine de jokond'un yalancısıyım.

  http://twitter.com/…okond/status/108992630913900544
 • bu temizliği yaptırmak isteyip de, yeterli maddiyata sahip olmayanlara bir sır vereceğim. üç yıl profesyonel çevirmen olarak çalışırsanız, bilincinizin altı tertemiz oluyor. hatta bilincin kendisi, altı, üstü hepsi cillop gibi oluyor. doğrudan şuursuzlaşıyorsunuz.
  hem böylece üste para vermek yerine, üç kuruş para da kazabilirsiniz.
 • insanı zihinsel olarak rahatlatan terapidir. sakin bir kafa ile yatılan uykuda görülen mutlu bir rüya hayatın biriktirdiği bilinç altı çöplüğünü söker atar. motosiklet ile gidilen bir kampta , yıldızların altında temiz dağ havası ile yapılırsa etkisi ormanda on kaplan gücünde olur.
 • çeşitli meditasyon teknikleriyle ve hafif trans altında yapıldığı iddaa edilen bir çeşit terapi türüdür. trans altında anı değiştirme çalışmaları yapılmakta ve kişinin bilinçaltı temizlenip yeni duygu yerleştirilmektedir. bu uygulamalar sırasında geçmiş yaşamlara gittiğini ve bu yaşamında karşılaştığı bazı sıkıntıların bu geçmiş yaşamlarından kaynaklandığını anladığını iddia eden insanlardan dinlediğim kadarıyla, duygusal olarak oldukça rahatlatan bir çalışmaymış. bu teknikleri uygulayan insanlar reenkarnasyona inanmasanız bile önemli olanın, bilinçaltının trans esnasında bir hikaye vermesi olduğunu söylüyorlar. bu hikaye illaki daha önceki bir yaşamınızdan gelmeyebilirmiş önemli olan bilinçaltınızın verdiği bu hikaye üzerinden gidilip bilinçaltınızın temizlenmesiymiş.

  bu hayatında maddi sıkıntılar yaşayan birisi, çocukluk döneminde ve geçmiş yaşamlarından birinde, paranın zor kazanılmasıyla ilgili bir inanç geliştirdiğini ve bunun bilinçaltında kayıtlı olduğunu ve bu inancı nedeniyle bilinçaltından yayılan sinyaller sonucu çekim yasası yoluyla maddi problemleri hayatına çektiğini ama bu temizlik çalışmaları sonucunda bilinçaltından bu duyguyu sildiğini ve de maddi anlamda hayatında güzel gelişmeler olmaya başladığını söyledi. dinledim... bir dönem çok satılanlar listesindeki çekim yasasını anlatan sır isimli kitaptaki "iste ve olsun" gibi sığ bir bilgiden çok daha fazlası olabileceğini düşünerek ve biraz da bilerek, bu anlatan kişiye karşı önyargılı yaklaşmamaya karar verdim.

  edit:imla
 • çeşitli meditasyonlarla da sağlanmaya çalışılmaktadır.

  http://www.youtube.com/watch?v=e2ogi1jtsgs
 • iç sesi susturmak ve bu esnada akla gelen düşüncelere karşı koymamak ve yargılamamak bir teknik olabilir kanımca. zaten meditasyonun temelini de bu oluşturur.
 • (bkz: psikanaliz)