şükela:  tümü | bugün
  • acı bir gerçektir.

uzun zamandır sanıyorum ki bir manyak var, böyle dört ayda bir altı ayda bir falan bi kaç kişiyi ara ara arayıp dinliyor, kapayana kadar kapatmıyor. meğerse değilmiş. samsung kullanıcılarına itina ile uyarıda bulunuyorum; telefonunuz cebinizde saçma sapan triplere girip sahte arama etkinleştirerek sizi ararsa siz kapatana kadar kapatmıyor, mesela şarja takıp bırakın, on saat sonra hala açık oluyor görüşme. ilginç işte. yani ne alaka diye şüphe edip bıraktım, bi bit yeniği arıyodum altında, meğer bizim telefon sahte arama atıyomuş bana.

bir gizemin daha sonuna geldiğim için mutluyum. biliyodum böyle bişey olduğunu da tam adını koyamayınca merak oluyo. hani nası bi saçmalıktır diye.
  • az önce bende kayıtsız bir numaradan mesaj geldi:

-hacım müsait değilim, arayamadım. pazar saat 1 de esk. adalarda migros sırasında bilmem nerenin üst katında nişanım var. davetlimsin öptüm. diye.

lan nişanına davet ediyo, elim "kimsin kardeşim, tanıyamadım" yazmaya gitmedi.

-hassiksir! haftaya yıllık izne çıkıyorum kozziyle yurtdışına çıkcaz. geç kaldın be. deyiverdim.

-olsun hacım ben davet edim de, düğüne gelirsin ağustos sonu kısmetse. demiş.

-inşallah kardeş, hayırlı olsun şimdiden :) dedim.

tanışıyo muyuz, birbirimizle muhabbetimiz var mı, beni tanıyosa kozziyi tanıyo mu? hiç bişi bilmiyorum. hayal meyal da olsa sosyal ilişkileri tam ayarında götürüyorum negzel. ağustosta da düğününe giderim artık. tanışıyosak sorun yok, tanışmıyosak efsane olur.
  • bilinmeyen numara değil, numaranın sahibi ya da kullanıcısıdır. numara ayan beyan ortada aslında. (bkz: tanınmayan numara)
  • telefonumun ekranında her göründüğünde içimi acıtan numaradır. bilinmeyen numara yazsa da biliyorum kimin aradığını. ama açarsam o yakıcı güzelliğinin iğvasına uyup, cehennem uçurumlarının en dibinde gezen ızdırapların tekrar başlayacağını biliyorum. elim açmaya gitmiyor.
  • beni bir tek sen arardın bu numaradan ve ben yine senin adınla açtım keşke hemen kapatmasaydım da içimdekileri dökseydim sen olma ihtimaline karşı keşke 3 saat 5 saat fütürsuzca konuşsaydım tek başıma.. bu kapı sana hep açık ne bekliyorsun gel deseydim ,herşeyi unut seni sevdiğimi sana olan aşkımı unutma deseydim.
    not :seni seviyorum
  • böyle bir arama aldığımda * eğer açamadıysam "?" vb. bi şekilde rehbere kaydedip whatsapp'ta fotoğrafı çıkıp çıkmadığına bakıyorum.
    öğlen yine bi arama aldım, açamadım. numarayı dediğim şekilde kaydedip whatsapp'ta bakayım dedim, karşıma "mesaj engeli kaldırılsın mı?" sorusu çıktı. * meğer daha önce engelleyip rehberden sildiğim biriymiş, ancak fotoğraftan da kim olduğunu çıkartamadım. arkadaş niye whatsapp'a 2-3 yaşlarında çocuk resmi koyuyorsunuz? artık kendi çocuğu mu yeğeni mi bilemedim. öyle "???" olarak kayıtlı kalacak rehberde.