şükela:  tümü | bugün
 • 3d studio max, autocad, grafikerlik ve daha bir çok konuda eğitim veren ve bir çok benzeri bulunan bir yer. beşiktaş, bakırköy ve kadıköyde şubeleri var.
  http://www.bilisimegitim.com/ da internet siteleri.
 • eskişehir'e de şube açmış olan kurum.
 • nette çeşitli forumlarda mütemadiyen kendileri hakkında dönen iyi yorumlardan sonra(3-4 sene önce de öyleydi hala öyle gario) burda 2-3 cümle kurmanın artık farz olduğu kuruluştur bilişim eğitim

  yaklaşık 2-3 sene kadar önce piyasaya dair kendi çapımda yaptığım uzun araştırmalar ve bilgeadam'ın fahiş denecek düzeyde pahalı olması sebebiyle o zamanın parasıyla 1250 tl civarında bir meblağ karşılığında kendilerinin bakırköy'deki web tasarım kursuna kayıt oldum. tabi kayıt olurken anlatılan "şöyle olacaksınız, böyle yapacaksınız, şunu halledeceksiniz müthiş web siteniz olacak kaplansınız aslansınız" tarzı vaatlere gelmiyorum bile... neyse efendim velhasıl kelam belli bir pazarlık sürecinden sonrada yukarda bahsettiğim meblağya fiyat çekildi ve anlaşmaya varıldı.. pazarlık yapmasak 1500-1600 civarı bir ücret istiyorlardı.. ocak yada şubat ayında kayıt olmuştum.. görevli kursun martın 3'ünde başlayacağını söyledi.. günler ilerledi martın 3'ü geldi( yanılıyor da olabilirim martın ilk haftası cumartesiye gelen bir gündü ) oturduğum yer itibariyle oldukça uzak bir yerden geleceğim için bir aksilik olma durumunda bana söylemelerini ,telefonla bildirmelerini ısrarla belirttim. gel gelelim gün geldi bulunduğum yer ile bakırköy arası 2 saatlik yolu teptim ve kurs merkezine ulaşabildim ancak o da ne ? kapıdaki görevli daha önce bana defalarca kampanya mesajlarını çekmelerine rağmen bu gün kursun olmadığına dair hiçbir mesaj çekmeden ya da aramadan 2 saatlik yolu tepip 10-20 tl yol parasını verdikten sonra kursun bu hafta olmayacağını, haftaya başlayacağını istersem üst kurun derslerine katılabileceğimi söyledi.. evet dostlar burda da şartlar piyasa odaklı.. gerçeği allahı var şimdi daha sonra kpss kursuna gittim ama adamlar kursun olmayacağı haftalarda daha pazartesi günü sms atıyorlardı..kayıt olmadan önce sizi "ne zaman geleceksiniz, bu gün geliyor musunuz" diye defalarca arayan bilişim eğitim personeli kursa başladıktan sonra ne hikmetse ilgilerini kaybediyorlar.. karakter olarak sabırlı bir insan olduğum için ya sabır deyip hiç olmazsa senedin 500 tl lik ödemesini yaptığımız için gelmemiz gerekeceğini de göz önünde bulundurarak ses çıkarmadım..kursun bir hafta sonra olacağı söylendi.. olan bizim yok yere verdiğimiz yol parasına olmuştu..

  bir hafta sonra bu sefer gelmeden önce arayıp teyitte alarak bakırköy yollarını tuttuk.. kursun kapısında bizi karşılayan yetkili abiler kursun birazdan başlayacağını söyleyip beni aynı kaderi paylaşan 2-3 arkadaşımında bulunduğu kantin görünümlü ufak bir odaya aldılar.. kantin görünümlü diyorum çünkü anladığım kadarıyla kursun muhtelif lojistik ve temizlik işlerini yürüten cefakar bir ablamızın bulunduğu kantin görünümlü oda bizim bildiğimiz kantinlere pekte benzemiyordu.. karşılıklı 2 sıra masa ve koltuğun bulunduğu kantinde toplasan 3-4 çeşit bisküvi ve mini buzdolabında su ile kola falan vardı.. birde demleme sallama çay üçü bir arada falan.. 15 dakika bekledikten sonra görevli bizi kursun yapılacağı bölüme aldı.. tabi bilişim eğitim bize burda da bir süpriz hazırlamıştı.. bizden önceki kurun fireworks eğitimini bizim eğitimle birleştirerek olayı topyekün çözmüş bir taşla iki kuş vurmuştu.. yani bir önceki kurun son dersi fireworks bizim ilk dersimiz olmuş böylece kurs kendilerince geliştirdiği pratik çözüm ile zaman kazanıp yeni müşteriler bulmaya yönelik harikulade bir çözüm bulmuştu.. eğitim sürecinde her hangibir sistem yoktu.. işleri tam olarak bilmiyorum ama hani bu süreçte belli bir sistem vardır.. adama ilk html gösterirsin ya da web sitesi ile ilgili bazı bilgiler verirsin yok arkadaş ! biz damardan daha kursun ilk günü ne oluyoruz demeden fireworks den yani son dersten girdik işe..eğitimde bir planlama katiyetle yoktu.. sistemleri eğitim üzerine değilde müşteri tutma üzerine kuruluydu..

  eğitim hakkında biraz daha konuşmak gerekirse orda da tam anlamıyla bir şok yaşadık.. hoca daha dersin başında kayıt olurken bize söylenenleri tenzih edercesine " siz burda tasarım öğreneceksiniz ama yazılımda bilmeniz lazım yazılım bilemezseniz doğru düzgün web sitesi yapamazsınız " sözleri karşısında şaşkınlık içersinde kaldık.. şahsen ben zaten öyle cafcaflı şeyler yapacak değildim ortalama düzey bir şeyler yapmak istiyordum herhalde gelenlerde burda öğrendikleri ile bir hepsiburda.com hazırlayamayacaklarının farkındaydılar ama temel şeylerin bile yazılımsız olmayacağı vurgusu bu kadar ısrarla yapılıp öğrenciler arasında "yazılıma da gitmek lazım abi" görüşü başarıyla oluşturulduktan sonra biz buraya neden geliyorduk ki ? 6 ay boyunca öğreneceklerimizin bir işe yaramayacağını bilerek.. evet 6 ay 160 saat bir şeyler görüyorsunuz ama size vaat edilen ve inceden inceye kabul ettirilmeye çalışılan şey" yazılıma gitmezsen hiçbir şeysin." o günden sonra kursa ve eğitime dair kafamda inanılmaz bir ön yargı oluştu..konular hakkında çokta yetkin değilim ama kişisel blogum vardı o zamanlar.. blog yaparken bazı hazır eklentilerin yazılım olmadan da yapılacağını bilmeme karşın hocamız ısrarla bu tatminkar yazılımları sanki bilmezcesine mutlaka yazılım bilmemizi vurgulayıp durdu.. ön yargılarımı ve kursa geliş maksadımı her geçen gün daha bir sorguladım..onca yol çek, para ver vaktinden fedakarlık yap peki ya sonu ? sonrasında bir web program eğitimi.. o da yetmedi birde grafik öğrenmelisiniz vs... bu işi orta düzeyde bilen insanlarla konuştum bir çoğu işin yazılım bilmeden de belli bir raddeye getirilebileceğini söylerken kursun eğitim sistemi öyle kurnazdı ki aldığın eğitimde bir yerler mutlaka yazılıma dayanıyordu.. nette hazır olarak bulabileceğimiz eklentilerden, yazılımsız neler yapabileceğimizden hiç bahsedilmiyordu.. hani "tamam arkadaşlar siz bir şeyler yapamazsınız ama tasarımda kendinizi geliştirin sonra bir yazılımcı bulup bir şeyler yaparsınız" tarzı cesaretlendirici sözleride hiç işitmedim..

  kayıt olurken düşündüklerim ile eğitim aldığım sırada gördüklerim arasındaki dağlar kadar fark ciddi anlamda memnuniyetsizlik yaratmıştı.. eğitiminde tatminkar düzeyde olmaması kursa olan bakışımı soğuttu.. nihayetinde 2 ay kala kursu bırakmak durumunda kaldım.. her defansında "yazılım eğitimi almalısınız" vurgusunun yapıldığı ve aldığın eğitimin yetmeyeceği vurgusunun yapılması başlamadan önceki hevesimi inanılmaz derece kırmıştı..

  kursu bıraktıktan sonra yazılım eğitimi almadan da ortalama düzeyde gayet tatminkar sonuçlar alıp hatta bu işten ekmek yiyenleri görünce verilen eğitimin niteliği hakkında daha net bilgi sahibi olabildim.. sonuçta diyeceğim şu ki web tasarım eğitimi alacaksanız bilişim eğitimin size sunduğu eğitim budur.. verdiği eğitim mutlaka yazılıma dayandırılır.. ya sürekli "yazılım görmelisiniz" psikolojik baskısına karşı dirayet göstereceksiniz ya da buna yelilerek "evet abi yazılımda şartmış ya" diyerek yazılım eğitiminizi alacaksınız. ha kum saatini geriye çevirip bütün bunları bilseydim bilişim eğitime tekrar gider miydim ? çok net söyleyebilirimki hayır gitmezdim..
 • şikayetvar sitesinde haklarında yapılan şikayetleri okuduktan sonra kayıt olmaktan vazgeçtiğim kurs. şikayetler olabilir, fakat kursun şikayet edenlere verdiği yanıtların hiçbiri çözüm içermiyor, anladığım kadarıyla izledikleri politika kendi haklılıkları üzerine kurulu. %50 indirimleri de onların olsun.
 • bakırköy şubesinde eğitim almaya devam ettiğim ve an itibarıyla oldukça memnun kaldığım kurum. ayrıca ortak eğitim veren info lang ingilizce eğitimi kısmından da faydalandım ve memnun kaldım. sanırım memnuniyet biraz da beklentilerle alakalı. eğitim aldığım konularda hedeflediğimden daha fazla bilgi sahibi oldum.
 • adresi yokmu bir türlü bulamadık
 • çalışanlarının hepsinin rahatlıkta boyut atladığı kurum. 3d studio max ve autocad sertifikalarımı aldım, buraya kadar sorun yok. ama ödemeden sonra senetlerin geri alınmasıyla alakalı bir durum var ki, ne olduğunu anlamak mümkün değil. dersi aldığım şubeyi arıyorum senetleri soruyorum ''merkez şubede'' diyor, merkez şubeyi arıyorum başka bir şubeye yönlendiriyor. her aradığımda telefon numarası bıraktırıp ''mutlaka sizi bilgilendireceğiz.'' diyorlar. yaklaşık olarak 10 kere telefon numarası bıraktım, 6 aydan uzun bir zaman sonra ilk defa bugün dönüş yaptılar. kısacası pek sallamıyorlar.

  aylar sonra editi: hala senetlerim için geri dönüş yok. şahane kurum/kuruluş/cacık malzemesi.
 • ticaret sınırlarını zorlayan bir yapıları mevcut, geçen yıl büyük heveslerle grafik kursuna yazılmıştım, kursun içeriği, anlatımı önemli değil- asıl olay, ücreti kayıttan 2 ay sonra online havale yoluyla ödemiştim, ve aradan 1 yıl sonra bana "ödemelerinizden 0,03 tl kaldı, 3 gün içerisinde ödemeniz gerekmektedir." şeklinde icra yazısı gönderildi, 4 gün sonra ödedim ancak icraya vermişlerdi, mail atan kişi de buranın muhasebe sorumlusuydu, resmi bir yazı bile değildi. şimdi neden kurstan verim almadığımı daha iyi anladım, 0.03 tlye muhtaç bir yerin veriminden söz edilemezdi.
 • beşiktaş ve kadıköydeki kurslarına gitmiştim. bilgisayarları daima problemli olsa da hocaları gayet iyi ders anlatmakta.
 • bu yazdıklarım kadıköy şubeleri ile ilgilidir:

  - bilmemkaç katlı ve kaç sınıflı yeni binaya taşındı ya bu arkadaşlar... hah buna rağmen bilmem kaç tane boş sınıf varken tüm dersleri aynı sınıfta yapmayı seçmişler. sebep? hiç umrumda değil, hiç sormadım. bir aydır, kendi dersime sırf bu yüzden minimum 10 dk. geç girdiğimi biliyorum ama.

  - allah için, güzel bilgisayarlar almışlar. ama bir zahmet orijinal windows yükleyememişler! windows 7'nin feriştahı 300 lira yav, neyin cimriliği bu? bilgisayarlara bir zahmet antivirüs de yükleyememişler. bu nedenle, olur da yolunuz düşerse, telefonunuzu vs. bilgisayara bağlamayı düşünmeyin. neyin musallat olacağı belli değil.

  - ha bu kadar boktan olduğunu açıkça gördüğüm halde niye hala gidip vakit kaybediyorum? maksat sonuna kadar şansımı zorlamadım dememek.

  özetle, gitmeyin. vaktinde beni ikna edenler utansın, sizi ikna etmeyi deneyenler olursa dinlemeyin.
hesabın var mı? giriş yap