şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğruluk ve dürüstlüğün bir değer olmaktan çok bir handikap olduğu sektördür.
  en büyük gelir kaynağının devlet ihaleleri olması nedeniyle şahsi menfaatlerin ön planda olduğu, üreticilerin büyük bir kendini beğenmişlik içerisinde bulunduğu sektördür.
  finansal ve lojistik yükünün distribütörlerin üzerine yıkıldığı, distribütör ve iş ortaklarının karlılık elde etmekten çok sürüm sağlamaya mecbur bırakıldıkları ve kazanan tarafın sadece üretici olduğu sektördür.
  yerli üreticilerin yok denilecek kadar az olması nedeni ile kazanan tarafın türkiye olmadığı sektördür.
 • hakkında çok büyük paralar dönüyor sananların çoğunlukta olduğu sektör. o yüzden herkes ateş püskürüyor yazılımlar çok pahalı diye herhalde.

  türkiye'de çok daha kolay para kazanılan çok daha karlı sektörler var, amerika ile kıyaslamayın derim ben. illa birilerinin fazladan haksız kazandığını düşünüyorsanız bu sektör türkiye'de kesinlikle bilişim değil, emin olun.
 • deneyimli olmaya bağlı olarak yüksek maaşların döndüğü sektör.

  http://i.imgur.com/l91ivw4.png
 • türkiye özelinde konuşacak olursak "düzgün adam" açığının çok yüksek olduğu bir sektördür.
 • an itibariyle tam anlamıyla sıçmıştır. bayiler yıllardır retail baskısı altında ezildiler, üstüne online lar marjların yerlerde sürünmesine sebep oldu. yetmedi kur uçtu alım gücü düştü. üstüne taksit telefonda yasaklanınca işin it kısmına tefeciler geldi kart operasyonları başladı. gerçi ağustos ta bekliyorduk ama son darbe de (bkz: pcdepo.com) ile başlayan bununla bağlantı olmayan tamamen kurumsal iş yapan grup eksen onun arkasından yine aslında zincirde hiç bir alakası olmayan pro2000 gidiyor. sigorta şirketleri limitleri kısarak zaten pazarın büyük bölümene hakim olan yabancı yatırımcının kredi dağıtımını kısıtlıyor. ve son kullanıcının bilmediği buraya yazmama gerek olmayan bir çok toptancı batmak üzere ya da batacağı konuşuluyor. 2015 yılı için toptan bir çöküş yaşanıyor. binlerce kişinin işsiz kalmasından bahsediyoruz burada. yani bazılarınıb istediği oldu "istikrar" lı bir şekilde batıyoruz. tanım: batan sektör
 • özellikle iş yapış şekli bakımından, sektördeki işleyişin en berbat olduğu ülkelerinden biri türkiye'dir.
 • cok basit ve net söylüyorum, ilkokulda zihinden problemleri cözerken zevk almiyorduysaniz, kesinlikle bu sektörün yanindan dahi gecmeyin. bu sektörün calisanlari bizler, sürekli sorunla karsilasan ve günlerce onlari cözmeye calisan insanlariz. bu cözüm süreci boyunca cok eglendigimiz ise malesef gercek. malesef diyorum, cünkü nerd diye adlandiriliyoruz.
 • kodlama bilmeden de çalışabileceğiniz - satış, iş geliştirme vs - ve eğer şirketiniz - tabii pozisyonunuz da- iyiyse eşşek yüküyle para kazanabileceğiniz bir sektör.