şükela:  tümü | bugün
  • btos'un açıkladığı rapora göre şöyledir.

kısacası sektörde en çok java'cılar en az ise grafik tasarımcılar kazanıyormuş.
  • uydurma verilerdir. btos kim ki neye dayanarak rapor açıklıyor?
  • tabloda kendimi bulduğumda şahsım adına doğrulanmış tablodur.
  • patrona fwd yaptığım rapor.
  • bilişim sektörünün sadece yazılım üzerine fiyatlandırıldığını anladığım tablo.
  • c# yazılımcıları için çok gerçekçi olmayan listedir. yaklaşık %30 daha fazla almaktadır genel olarak çevremdeki yazılımcılar.
    edit: istanbul maaşları biraz daha yüksek diyorlar diğer şehirlerden o koşullar altında doğru olabilir.
  • c# ve sap 1-3 yıl tecrübeleri dışında genel olarak ortalama şehirlerde bu maaşların verildiği çok doğru olarak saptanmış araştırma.

istanbulda 2 kat alıyor ama diyip oturup ağlamaya gerek yok. aynı tecrübeyle izmire gelsin de o parayı istesin bakalım noluyor?

c# biraz düşük kalmış ve sap 2000 e 2000 olması sanki typo gibi durmuş.

kendi açımdan doğru bir tablo. sonuçta burası resmi daire değil, danışmanlık ve headhunterlık yapan bir firma ekşici kafasıyla eleştirmeyin salak saçma.
  • aşağı yukarı doğru olduğunu kendimden ve işe alınmalarına vesile olduğum diğer çalışan arkadaşlardan teyit edebileceğim araştırma.
  • ay hadi inşallah diyerek c# alanından dahil olacağım tablo.
    o değilde biraz düşününce az gibi la sanki bir an öğrenci cebimdeki parayla kıyasladım sevindim, sonra kıyası arttırdım üzüldüm.
  • pitoncu 2k ha? ya uzaktan selam vereyim desen 6-7k'dan kapı açıyor herkes. evet (bkz: k)