• iki tane ferrari birbirine carpmis.
    ogrencinin birisi okul meydanina helikopterle inmis.
    yorum: yanyana parkedenleri gordum, carpabilirlerde.
  • elemanin biri porsche ile hos bi hatunun yanindan gecerken arabanin icine nokia 8210 firlatmis,aksam seni ariycam demis gitmis..
  • efsane: kuaföre gitmeden derse gelen kızlarla diğerleri dalga geçiyomuş

gerçek: evet öyle. hatta solaryum'a girmeden gelen kızları önce ziftleyip kaz tüyüne buluyoruz, ardından da balkondan sallandırıyoruz.
  • efsane: okulda öğrenciler arası açık artırma yapılıyomuş

gerçek: tabi. en son kütüphanede yapılan açık artırmada sergenin arap tayını bi çocuk 2 ferrarisi karşılığı satın aldı.
  • efsane: öss'de nerdeyse boş kağıt veren bilkentte bir bölüme giriyomuş

gerçek: bilkentin en düşük bölümü bile türkiye'deki devlet üniversitelerinin % 70'inden daha yüksek puana sahip. (bkz: ösym)
  • bilkentte ucbin tedli olduguna gore (bkz: ted efsaneleri)
  • merkez kapuste yoku$ yukari cikarken gobekte duran ve genellikle terkedilmi$ olan bilkent trafik motoru, aslinda hayaletliymi$, bazen gece tek ba$ina yol aldigi gorulurmu$..
  • efsane: vakti zamaninda bir eleman okula arkasinda benim aslinda porschem var yazan bir anadol ile geliyormush. okulun son haftasi benim aslinda anadolum var yazan bir porsche ile gelmish

gerchek: bu olay buyuk kuzeniminde onayiyla dogrulanmishtir 94 senesi mezunlarindan ishletme bolumunde bi gench bu aktiviteyi hayata gechirmish
  • efsane: bilkent universitesi tanitim cdsinde sozluge giren bir yazarin goruntuleri varmi$..

gercek: dogrudur, vardir (bkz: bilkent universitesi tanitim cdsi)
  • kantinlerde "burslular ve köpekler giremez" yazılıymış.
    bu efsane çarpıtılmış bir gerçeğe dayanmaktadır. kuzenimin okuduğu yıllarda olmuş, ondan dinlediğim kadarıyla; olaylı şekilde yeni ayrılmış bir çift varmış, kız paralı, oğlan bursluymuş. kız bilkent üniversitesi sınırları dışındaki bir barda (sanırım pulse 8) doğum günü partisi vermiş, oğlan girmesin diye de geyik amaçlı "burslular giremez" diye not bırakmış bar girişine. köpekler kısmı ve mekan tamamen uydurmadır. zaten okulun yaklaşık % 30unun burslu olduğu düşünülürse, böyle bir yazı varolsa okulda hergün olay çıkardı.
hesabın var mı? giriş yap