şükela:  tümü | bugün
 • bilkent universitesinin de vcd* furyasina katilmak uzere birkac sene once kurmus oldugu bolum. reklamcilik, gazetecilik, sinemacilik ve fotoğrafçılık uzerinedir. yetenek sinaviyla alir. java, istatistik gibi alakasiz dersleri zorla verir. hoca bile "bir programlama dili ancak cok iyi bilindiginde tam randiman verir." derken insana "bir yariyil java ogrenecez de nolacak peh!" dedirten bolum.
 • orada okuyan bir arkada$imin* bir yil boyunca star wars'u ders olarak aldıgı bolum..
 • basic design ve java'yi sadece bir donem alip ne anladim ben bu isten dedirten bolum.
  fotograf bilgisi verilmeden fotografik goruntunun islenmesi dersi verilen bolum.
  mufredatinin tekrar gozden gecirilmesinde hemfikir olunan ve bu konuda yakininca sen kimsin lan cevabi alinan bolum.
  ama (bkz: sen yine de guzelsin) (bkz: yuru be)
 • gstmf de grafik, iç mimarlık ve güzel sanatlar bölümlerinden geri planda duran, bilkentte böyle bir bölüm olduğu, iletişim sektöründekiler tarafından "henüz" bilinmeyen bölüm.

  bilgi üniversitesi vcd da sergiler, paneller, söyleşiler birbirini izlerken paso film festivali haricinde tek etkinliği parti olan bölüm.

  birçok üniversitede "iletişim fakültesi" altında ayrı ayrı bölümleri olan alanların (reklamcılık, gazetecilik, sinema televizyon) bir bölüm içindeki birer-ikişer derse indirgendiği bölüm. aşırı derecede spesifik olmayan bölüm. iletişimin her alanından ufak bukleler sunulması dolayısıyla herhangi bir alanda master yapılmadığı ya da bu alanların herhangi birine dair ciddi kişisel ilgi gösterilmediği takdirde hiçbir konuda uzmanlaşılamayacak olan bölüm. bir de yeni bir bölüm olması sebebiyle ileriki senelerde ders programinda birçok değişim olacağını düşünüyorum.
 • tanistigim her bilkentlinin aabi ben buraya yatay gecis yapcam dedigi bolum...
  risk management ve accounting dersleri de olsa ogrencilerine oldu olucak isletme diplomasi vermesi muhtemel bolum...
  bolum baskaninin da etkisiyle en ideolojik bilkent bolumu..
 • içerdiği dersler sebebiyle güzel sanatlardan çok insani bilimler fakültesine ait gibi görünen bölüm. fotograf dersini zorunlu ders yapmak varken onu secmeli yapip yerine istatistik, ekonomi gibi dersler koyarak bolume genel kultur sorulari ve kompozisyon yazma dan olusan bir yetenek sinaviyla girmiş, dolayısıyla çoğunluğu matematik özürlüsü öğrencilerin imanını gevreten bölüm.

  ikinci sene sonunda zorunlu staj için başvurduğunuz şirkette (ne şirketi olursa olsun) "neler biliyorsun?" diye sorulduğunda o ana kadar teknik olarak hiçbirşey öğrenmediğiniz için "hiçbirşey" cevabını verdiğiniz bölüm.

  ama aynı zamanda da ogrencilere bol bol walter benjamin, roland barthes,john ellis,susan sontag vb. okutarak medya ve mekanik sanatlar konusunda eleştirel, felsefi ve toplumbilimsel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan bölüm.
 • kompozisyon sınavıyla girmemize aldırmayıp öğrencilere istatistik, ekonomi , finans gibi matematiksel düşünme yetisi isteyen dersleri verebilen bölüm.
 • 2001 yılında girmeyi düşündüğüm ama son anda girmekten vazgeçtiğim, vazgeçtiğim için pişman olmadığım, verdikleri dersleri akademi ayarında bir yerde de kursa giderek alabilmenin mümkün olduğunu gördüğüm, zevkli olduğunu tahmin ettiğim ama sanki pek üniversite havası olmayan bölüm.
 • efendim sedef erbil olayının hemen ardından bir başka sınıf arkadaşımız piyasacan'in televolede "flaş flaş serdar ortaçın yeni sevgilisi" olarak yakalanması üzerine pazartesi sabahı yapılan yoklamada şöyle bir diyalog yaşanmıştır:

  a.hoca: ayşe bıdık?
  burda!
  a.hoca: fatma gıdık?
  burdayım!
  a.hoca: piyasa can?
  televole'de hocaaamm!!
  a.hoca: ha? hı? ne? (bkz: dumur)