şükela:  tümü | bugün
 • 3 bin 660 yataklı olması planlanan devlet hastanesi.
 • bugün temeli atılacakmış.

  e orada zaten taş gibi atatürk araştırma hastanesi var, başka ilçelere niye yapmıyorsun ya da semtlere.
  misal:
  çayyolu?
 • temel atma törenine basbakan'ın da katılacak olması sebebiyle bilkent'te yolların trafiğe kapatıldığı, yolda 1 akrep, 1 toma'nın her an göreve hazır beklediği, 1 helikopterin üzerinde sürekli uçuş yaptığı otobüsler dolusu çevik kuvvet ve sivil polisin olası bir toplumsal olaya karşı önlem aldığı müstakbel hastane. (bkz: göt korkusu)
 • temel atma töreni vesilesiyle, şov yapmazsa ölecek bazı insanların trafiğin anasını siktiği hastane.
 • bilkent yolunda temel atma töreni trafiğini bizzat yaşayan biri olarak söyleyebilirim ki, trafiği melih gökçek'in belediye otobüsleri bellemiştir. gözler, toplu halde bu kadar ego otobüsünü güvenpark'ta görmemiştir.

  (bkz: özel servis)
 • ismi kısa ömürlü olacak gibi görünen hastane. daha geçen gün "devlet hastanesi" yerine "şehir hastanesi" demenin yararları uzun uzun anlatılıyordu, daha sivil bir görüntü verilyior vs. saçma salak bahanelerle icraat parlatılıyordu. anlaşılan o da yetmeyecek, niyazi mısri, bahattin-i dulusi, hayrullah necefi falan gibi bir arap ismi bulup yapıştıracaklar cumhuriyetin başkenti ankara'nın ortasına.
 • asıl ismi bilkent entegre sağlık kampüsü olan hastanedir.

  eskişehir yoluna paralel, a-7 kapısından girip, çukurambar'da öğretmenler caddesi'nden çıkacak şekilde ilerleyecek ve odtü'nün esas içine edecek yol projesinin üretilmesinin de başlıca nedenidir. umarız tünel olur.
 • dün bilkent'te işim vardı, o yüzden ankara'daydım. otobüste bir ego şoförü ile tanıştım.

  "sabah çalıştım, şimdi dinlenmek yerine şakşakçılığa gidiyorum sonra tekrar iş başı." dedi. anlamadım. ne şakşağı diye sordum? "hastane açılışı varmış. başbakan ve melih başgan da orada. gitmek zorunlu" dedi. nasıl yani dedim? "yazılı yoklama alıyorlar. sözleşmeli çalışan olduğumuz için gitmezsek yevmiyemizi alamıyoruz." dedi.

  böyle uygulamalar ile açılan bir hastane işte burası.
 • su siralar ankara'da yapilmakta olan en buyuk insaat isi, tam bir milyon ikiyuz bin metrekare. aklinizda canlandirmak icin sunu dusunun ki ataturk arastirma hastanesinin tum etrafini saran ve batiya dogru daha da uzanan, o hastanenin toplam arazisinin nereden baksaniz 10-15 kati gibi devasa bir alani kaplayan hastane olacakmis. hafriyati halen suruyor, ortaya cikan manzara inanilmaz. verilen bilgilere gore 20.000 kisinin calisacagi, gunde 50.000 hastaya hizmet verecek bir yer olacakmis. ve bu yer ankara'nin trafigi en problemli ana yolu olan eskisehir yolunda. gercekten bu kadar insan oraya gelip gidecekse eskisehir yoluna elveda dememiz gerekiyor, odtunun icerisinden bir degil bir kac yol gecirmek gerekecek. bu kadar trafik yukunu kaldirabilmek uzere ne tur fizibilite calismalari yapildigi mechul.

  bunun yani sira, bu devasa hastaneye ayni olcekte bir baska hastane de, etlik'teki ssk arazisi uzerine yapilacakmis. ayni miktarda insan gelmesini ongoruyorlarsa etlik daha cilgin atacaktir zira orada icini yarip gecebilecegin bir odtu kampusu de yok.

  bunlarin disinda, bu kadar devasa hastanelerin hangi hasta acigina hizmet verecegi de baska bir soru isareti. her ne kadar mevcut hastaneler belki talebe cevap veremiyor ve kapasitenin artirilmasi gerekiyorsa da, bunun iki adet birer milyon metrekarelik hastane gerektirecek bir talep oldugunu zannetmiyorum. aldigim bir duyuma gore bu sehir hastanesi projelerinin amaci, insaatlar tamamlandiginda, mevcut devlet hastanelerini kapatip bina ve arazilerine coreklenmek oldugu soyleniyor, ki buna dışkapı, numune gibi ankara'nin cok eski hastaneleri dahil.

  sadece ankara'daki hasta ve yakinlarinin degil, tum turkiye'den hasta gelen bu hastanelerin trafiginin eskisehir yoluna yigildigini ben tahayyul edemedim, siz bir deneyin isterseniz. ayrica olasi bir iktidar degisikligi durumunda bu devasa projelerin altindan da fena kokular cikacagini dusunuyorum, buraya yazayim, demisti dersiniz.

  ankara'daki öbürü için (bkz: etlik şehir hastanesi)
 • zaten yeterince kalabalık olan eskişehir yolunu piç edecek olan , mimarisi tam bir akp mimarisi olan biçimsiz hastane. güzel bir fikri nasıl berbat edebiliriz'in uygulanmış hali.

  şehir planlamasına göre imkansız ama imkansızı gerçekleştirip eskişehir yolunun her tarafına 2'şer şerit dahi eklense iflah olmaz artık.

  ayrıca estetikten bu kadar yoksun bir yapı grubu olamazdı ;

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/…c&oe=591cdf4e

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/…e&oe=591bd707

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/…0&oe=591f8c3f

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/…4&oe=58dbdea8

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/…2&oe=5915cad6

  https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/…0&oe=5922d289