şükela:  tümü | bugün
1899 entry daha
  • bir bilkentli olarak sürekli yasaklar ve sınırlamalar içinde bulunmaktan gerçekten sıkıldım. yok sigara alanıydı, yurda arkadaş sokulmamasıydı cartu curtu sürekli bir bombardıman var. sayın atalar geldiğinden beri bilkentin aşağı doğru giden ivmesi akademik olarak çok büyük bir sıkıntı fakat kendisi mühendislik fakültesine yoğunlaşmakla meşgul olduğu için bunu umursamıyor. bilkentin koçtan farkı bir şirket olmamasıydı vakıf olmasıydı fakat sayın atalar bilkenti bir şirket vizyonu ile yönetiyor. koç en azından açıkça para kazanma üzerine kurulu olduklarını belirtiyor.(örn:kesilen burslar)ayrıca gene sayın atalar yüzünden, bir devlet üniversitesinden farkımız yok. ismi lazım değil birisi buraya da çok rahat karışıyor sağ olsun ha kendin atamışsın ha böyle olmuş hiç farkı yok.

şimdi bu kadar problem var, çözülür mü dersiniz? nah çözülür. bilkentli çoğu öğrenci protesto yapmak nedir bilmiyor. bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık hakim yani. bence apolitik bir üniversite kötü değil fakat üniversite içinde olan olaylara duyarsız kalmak çok yanlış. öğrenciler adına sürekli bir hapis var. yok o yurda giremezsin, yok orada sigara içemezsin(aslında belli sınırlar altında yasaklanmalı ama bilkent 2022de tüm kampüste yasaklayacak) tamam kardeş yasakla ama o zaman bana bunun karşılığında akademik bir şey ver. onu da veremiyorsun. ee güzel kardeşim şimdi ben sinir stresimi atamazsam, arkadaşımla odasında ders çalışamazsam(bence karşı cinse de izin verilmeli koç ve sabancı bu konuda rahat) sen benden nasıl iyi bir şeyler yapmamı beklersin. zaten sistemin ve zorluğun her bölümdeki öğrenciyi sinir hastası ediyor.

bu yüzden lütfen sayın atalar bir adet işletme ve bir adette eğitim için danışman edinin ya da lütfen şirketlerin başına geçin. türkiye'de en iyi hocalar bizde, öğrenci desen gene var . yolunda gitmeyen neyse bir an önce öğrencilerle birlik olun çözelim.
  • hayatimin en guzel yillarini gecirdigim okulum. yukarda yazilanlara katilmiyorum. insanlar kendi basarisizliklarindan baska seyleri sorumlu tutmaya bayiliyorlar. okurken imkanlari degerlendirmeyi tercih etmeyip, cevre edinmeyip, sosyal topluluklara katilmayip ankuvada gezen tayfa su an agliyor bir baltaya sap olamadik diye.