*

şükela:  tümü | bugün
 • compiler design ve computer graphics gibi yeryüzünde şu ana kadar görüp görülebilecek en zor iki dersi must olmamasıyla odtü bilgisayardan kolay olduğunu düşündüğüm bir bölüm...
 • msc. yapacak kadar cok sevmek zorunda kaldigim bolum. varol akman ve cevdet aykanat'la yakin munasebete girdigim ve hala da tezdir sudur budur diye kastigim, sevdigim icin tutup beowulf cluster'i kurdugum ortam.

  parallel, ai, os, database vs. gibi konularla ilgilenen bir suru iyi hoca bulunmaktadir.

  dogru durust research yapilan da yegane cs bolumu turkiye'de. egitim kalitesi olarak da ne yazik ki (parali arkadaslarin da katkisiyla) downward spiral tadini hissettiren bir yer. bizim zamanimizda boyle degildi, mwahaha.

  david davenport diye saydirdiginiz adam da phd tezinde asynchronous bus'lar icin multi-valued logic kullanmis, bugun teknigi asynchronous chip'lerde kullanilan gayet basarili bir computer scientist ve de mukemmel bir egitimcidir. sigart tartismalari, software quest olaylari gibi guzel olaylarla ugrasmasi sayesinde bolumumuze renk getirmistir. ayaginizi denk alin kizlar.
 • zorluk acisindan "elektrik elektronik" ya da "fizik" gibi bolumlerle yaris halinde bulunan, eger bilmeden geldiyseniz hayatinizda kalmasini istemeyeceginiz turden izler birakabilme potansiyeline sahip, kiz ogrenci sayisi yogunlugu acisindan muhendislik fakultesi icerisinde ikinci sirada yer alan (her ne kadar bu pek fark edilmese de), sevince sevilesi bolum
 • computer science in kisaltilmisi. bilkent universitesi bilgisayar bolumu
 • endüstrici* arkadaslarla "abi siz çıkınca ne oluyosunuz?" diye dalga geçip, elektronikçi* arkadaşlara saygı duyanların bölümü. işini sevmeyen bir sekretere sahip. biyoloji vermelerinin sebebi doğala özdeş algoritmalar olabilir. (bkz: neural network), (bkz: genetik algoritma)
  devamlı gülerek süper ders anlatan david davenport dersi alanların üçte birini bıraktığı için popüler olmasına rağmen fazla sevilen biri değildir.
 • son dokulen (bkz: transfer) yapraklarla iyiden iyiye ciplakla$an ve artirilacak olan burssuz sayisi gibi faktorlerle de cocuklarimiza turkiyenin bir numarali bilgisayar bolumuydu dedigimizde hadi lenlerle alaya alinacagimizi hissettiren bolum.
 • insanın minimum 4 senesini karanlıkta geçirmek için gittiği yer.saç dökme sebebi...
 • bu sene sekreteri değiştiğinde bir oh çektiğim ara sıra insanı bayan* bölümüm.
 • okumaya gelen çoğu kişinin aslında kendini ctisde mutlu hissedecekleri aşikardır, çoğu bilgisayar bilimi dersi insanları açmaz, sıkar.