şükela:  tümü | bugün
 • ali dogramaci tarafindan 2002-2003 yilinda acilacagi duyurulan fakulte. egitim ingilizce olacak arada turkce dersler de bulunacakmis. ilk sene 120 kisi alinacakmis.
 • ilk sene 120 kişi paralı 20 kişi burslu öğrenci alacak olan fakülte. ayrıca artık öğrencisi olduğum fakülte.
 • bilkent in merkez kampusunde, herkesin hala yeni bina dediği, bcc yi barındıran binanın 2.katında yer alan fakülte. günün birinde kendileri ait bir binaları olur umarım
 • bir nevi maskotu oldugum* bazi hocalarinin derse gelmezseniz not kirarim diyerek tehditlerde bulundugu ama orada okuyan azimli arkadaslarimin *yilmadigi ve bir sinifta kaynastigi hukuk bolumu.
 • bilkentin en güzel 2. binasına sahip fakülte. 1.si : (bkz: mssf).
 • hocalarla öğrencilerin arasına gereksiz mesafeler koymayan, isteyenin kendini yetiştirmesine pek elverişli, haftada 17 saat derse sevinirken dönemlik 3-4 bin sayfalık hukuk metnini insanın önüne yığıveren hukuk fakültesi.

  zaman ilerledikçe çok iyi yerlere geleceğini öngördüğüm, hali hazırdaki durumuyla da seçimimden kesinlikle pişmanlık duymamamı sağlayan ilim irfan mekanı.
 • ankara hukuk ya da istanbul hukuk gibi fakültelerle karşılaştırılması orantıları doğru kurularak yapılmalıdır. gelenek şüphesiz herhangi bir fakültenin herhangi bir bölümüne eşi bulunmaz avantaj sağlar, hatta üniversitelerin teknik bilgi'den çok bu geleneklere paralel bir nosyon sağladığını savunanlar da mevcuttur.
  fakat bunlarla beraber dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise geleneği oluşturanın yine insanlar olduğu ve günümüzün şartlarında bahsettiğimiz seviyedeki insanların, nitelikleri en iyi değerlendirebilecekleri yeri tercih etmeleridir.
  (bkz: ergun özbudun)
  (bkz: erden kuntalp)

  bu insanlar götürdükleri akademik yapı ve sistematik ile gittikleri yerleri de ihya ederler. bahsettiğim savı destekleyen bir örnek 2. dünya savaşı sırasında türkiye’ye gelmiş ve şimdiki eski hukuk fakültelerinin temellerini atmış, yetiştirdikleri insanlar ile bu geleneği başlatmış hirsch, schwarz gibi bilim adamlarının varlığıdır.

  yeni kurulmayı geleneği anlamamak manasında yorumlamak, fazla bir geçmişi olmayan galatasaray hukuk fakültesi gibi örnekleri görmezden gelmek, en iyimser bakış açısıyla tutarlı nedenlere dayanmadan körlemesine saldırmak olarak adlandırılabilir. bu durumda yapılabilecek öneri yeni’nin getireceği artılara amaçsız bir muhafazakarlıkla gözlerini kapatmamanın yararlı olacağı, sizi eskide takılı kalmanın yıkımından kurtaracağı yönündedir.
 • yeni uygulanmaya başlanmış katalog sistemiyle deprem yaratmış fakültedir.