şükela:  tümü | bugün
  • ciddi ciddi bilkent'in en büyük sorunlarından biri. 20 - 25 dakika otoparklarda dolanmanız gerekebilir okula arabayla giderseniz. işletme otoparkı'nın doluluğuna alışığız da, meteksan'ın da tıka basa dolması bende şaşkınlık yaratmakta. bilkent'in bir sürü arazisi var; neden işletme otoparkını genişletmemekteler, anlayamamaktayım. işin garibi okulda arabasını park edecek yer bulamadığı için ders kaçıran öğrenciler falan var. bir çözüm bulunmalı acilen. koskoca okula iki tane adam gibi otopark yapılması ayrı bir gariplik.
    edit: sınıfsal / statü bazlı şakalara gerek yok sanki. ki aynı sorun odtü'de de varmış.
    edit 2: okula arabayla değil de servisle gelmemizi önerecekler de 1 km'lik tunus durağı kuyruklarından bihaber olmalılar. bilkent, servis konusunda arz / talep dengesini tutturabilmiş bir okul değil.
    edit 3: fakir edebiyatı yapanlardan stereotiplerde boğulanlara; geniş bir spektrumda reaksiyon almış başlık. ekşi sözlük biçim bazında ciddi kısıtlamalar getirse de; nefret suçu ve hakaret içermediği müddetçe herhangi bir içerik sözlükte yer alabilir. ben günlük hayatta karşılaştığım bir sorunla ilgili entry girerim; zamanla sol frame'den silinir. başkası sivas katliamı'yla ilgili entry girer vs. ! içeriğe yönelik eleştiri getirilmesini garipsemekteyim. ( "bu kadar spesifik bir durumdan bize ne?" tadında entry girenler olmuş. oku geç, yorum yapmak zorunda değilsin. ) klasik vakıf üniversitelerini taşlama şenliklerinde provokatif bir rol oynasın diye girilmiş bir başlık da değil. o değil de; insanı başlık açmaktan, entry girmekten soğutan insanlar var. evet. ha bir de; okulun eğitimiyle, kalitesiyle ilgili bir sorunumuz olmadığı için detaylara takılıyor olabiliriz. o da ayrı bir mesele tabi.
  • odtü'nün sarı öğrenci taşıt pullarını yıllık 400tl yaparak aşmaya çaılştığı sorunun bilkent'teki hali. çok bilmiyorum açıkçası bilkent'teki park yeri kapasitesini ama odtü'de pullar bu kadar pahalı olmasına rağmen park yeri sorunu giderilememekte. kalabalık yerleşimin kaçınılmaz sorunlarından birisi.
  • (bkz: servis)
  • atılım üniversitesi'ndeki park sorununun yanında devede kulak kalır. bilkent'e ne zaman gitsem gayet güzel çalışan bir park sistemi ve devriye gibi gezen hatta ceza yazan görevlileri var. yemin ederim bizim okulda işletme fakültesi'nden göle kadar arabayı koymak için yer bulunmuyor. zaten boktan olan park sistemini kaldırımla bilmem neyle iyice daraltıp daha da bok ettiler. mühendislik fakültesi'nden hiç bahsetmiyorum bile. zaten okulun neyi düzgün ki bunun düzgün olmasını bekliyorum, hata bende.
  • bir odtülü olarak sikimde olan sorun. bizde de var aynısı.
  • ülke gündemine düştüğü anda bomba etkisi yaratmış, milli güvenlik kurulunun acilen konuya çözüm amacıyla toplanmasına sebebiyet vermiştir. ironidenanlayanbilkentliaranıyor.

edit: alındıysan cidden kıyamam bak.
  • park sorununu gidermek için acilen eylem planına geçilmesi gerekilen okul. hemen tavsiyelerimi ileteyim, öncelikle bildiri basın daha sonra toplanın hep beraber ve öğlen yemek saatinde yemekhaneyi filan (restorant da olabilir bilemedim bak şimdi) kapatın aranızdan bir sözcü seçin sandalyeye çıksın sorununuzu orada okuyun ve herkesi büyük bir eylem için dışarı davet edin. alkışlar ve sloganlar eşliğinde işte yuhalamacalar pankartlar filan rektörlüğe doğru yürüyün. çok gaza gelirseniz boyalı yumurta atın. ha bide yanınızda limon götürün mutlaka kesilmiş ve cepte hazır olsun. ya da durun ! unutursunuz siz şimdi, yakın üniversitelere gidin orada ki eylem yapanlardan ders alın. neden eylem yapıyorlar, nedir mevzu, eylem nasıl yapılır, milletin derdi neymiş gibi açık kaynak kod olan insanlardan yararlanabilirsiniz.