şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünya'da bir tane yol yapım ve tali yolu çok kötü olan bir yol yapım çalışması göster desen ilk bahsedeceğim bu yol çalışması olur. arkadaş yol yol değil eziyet. hastane tarafı toz toprak. tali yollar sürekli değişiyor. tali yollara asfalt ne kelime düzleyen bile yok. alt üstten herkes bir yerlerden bilkente girip çıkmaya çalışıyor. ben anlamadım bu yol çalışmasını. hayatımda gördüğüm en kötü çalışma net.
  • her sabah eskişehir yolundan devam edecek olmama rağmen oranın trafiğine girmek zorunda kaldığım durum. bitirin de kurtulalım
  • başarısız bir yol çalışması örneği. eskiden 1 dakika trafik olmayan yolda şu an 15 dakika bekliyoruz ve bu yol 1 yıldır bu halde. bu yolu kimler kullanıyor, bilkent tarafına giden insanlar, odtü ve bilkent üniversitesine gidenler, bilkent hastanesine gidenler (ambulans gidemiyor), tsk'nın rehabilitasyon tesislerine gidenler, teknokent'e gidenler. hepsini geçtim insanlar hastaneye gidemiyor 1 yıldır.

alışkanlık gereği odtü'ye giderken hep bilkent kapısını kullanırım. toplamda 4 dakika'da gidebildiğim girişe şimdi trafik yüzünden 15 dakika'da gidebiliyorum. üstelik giriş kısmı kapalı olduğu için 4 km fazla yol yapıp ileriden ''u'' çekiyorum. ne zaman bitecek yol çalışması diye bekliyoruz ama her geçen gün daha da sıkışıyor. bölgede yapılan şehir hastanesi'nden önce bitmezse 4 dakikalık yolu 1 saatte gitmeye şükredeceğiz.
  • dünyanın en geri zekalı çalışması olduğu kesin. atatürk eğitim ve araştırma hastanesine giderken sakat kalmamak şans işi.
  • son olarak bilkent tarafından gelip hastane tarafına dönüşünü de kapatarak beceriksizlikle iş bilmezlik arasında bir yerde zirve yapan inşaat şeysi.
  • tek kelimeye rezalet bir yol yapım çalışması sürecidir. ve sürekli alternatif yolları değiştirip durdukları için her geçen gün daha da boka sardığını hissettirmektedir. bilkent'e gidip dönmek bir yıldır gittikçe daha da katlanılmaz bir hal alan bir işkenceye dönüşmüş durumda. ben de bazı durumlarda yolu epey uzatmış olmak pahasına hacettepe beytepe kampüsü üzerinden ulaşmayı yeğliyorum o pis trafiğe, kaos ortamına girmek yerine. üstelik o yolun en boş olduğu yaz ayları boyunca ense yapıp okulun açılmasıyla haydi bismillah diye tekrar çalışmalara hız vermeleri ile yetkililer ne yapmak nereye varmak istemektedir merak konusu.
  • siz orayı bir de bilkent şehir hastanesi faaliyete geçtikten sonra görün. trafik muhtemelen öylesine sıkışacak ki odtü'nün ortasından geçmesi planlanan daha sorunlu 2. yol bir ihtiyaç haline getirilecek.
  • bölgeye ulaşmaya çalışan insanlar için her gün biraz daha eziyet haline gelen çalışma. toz toprak içinde, bol çukurlu ve sürekli değişen tali yollarıyla, bir anda tersten gelen araçlarıyla ve araçların üstüne süren hafriyat kamyonlarıyla tam olarak işkenceye dönüşen bir akp klasiği. plansız ve dahası özensiz bir iş nasıl olurun en bariz örneği.
    bir gün bilkentten odtü'ye geçmeye çalışırken mevcut çukurlara düşen 4 aracın sıra sıra yolun kenarına dizilip lastik değiştirdiklerine şahit oldum. öyle bir hale getirildi ki, yol yol olmaktan çıktı, büyük bir sıkıntı kaynağı oldu resmen.
  • bugün uzun bir zaman sonra okulumu ziyaret edeyim demiştim lakin eskişehir yolu eskişehir yönü bilkent dönüşündeki trafiği görünce vazgeçmiştim

neyin trafiği olduğunu da anlamlandıramamıştım, güzel sıçılmış yola tebrikler
  • bu yol çalışmasını planlayan, onaylayan, bütçe çıkaran, inşaatında teknik ve idari kadroda çalışıp söz hakkı olan ne kadar adam varsa çok net söylüyorum iş bilmez boş beleş adamlardır.

bu dönemde bu kadar andavalca yapılan başka hiçbir yol inşaatı yoktur olmayacaktır. size diploma vereninde, sizi okutan hocalarında, size ekmek vereninde...